Böbrek naklinden malulen emekli oldum. Ancak kontrol muayenesi?

Slm arkadaşlar ben ssk li caliştim 2001 başlangic tarihim 20:08:2008 te böbrek hastalina yakalandim ve diyalize bağlandim 20:08:2010 da nakil oldum nakil olduk tan sonra bağkura cevirdim nakil olmadan malülen emekliliğe başvurdum bana 10yil hizmet dendi 10doldu tekrar gittiğimde tekrar rapor istemediler bana direk emeklisin dediler fakat ben nakil oldum dedim ama bana 1hafta için de emekli olduğuma daiir bildiri geldi aylik bağlanmiş ti şuan da cektim ama bildiri de şu yaziyo ( böbrek transplantasyonu olduktan sonra 1 yil içinde kontrol muanesi olmaniz gerekmektedir" yaziyo ben başvurken nakil oldum dediiğim halde böyle bi kağit geldi ne yapmam gerekir aylik kesilirmi bilgilendirirmisiniz tşk bağkur gün sayim 2771 gün 10yil

Çok şanslısınız. Genel uygulama şu yönde. Son çıkan yönetmeliğe göre böbrek nakillilere %70 oranında rapor verilir densede SGK ben ben son çıkanı değil bir önceki yönetmeliği tanırım diyerek malulen emeklilik başvurularını red ediyor. Bir önceki yönetmelikte böbrek nakillilere %40 oran veriliyordu.
Dediğim gibi siz şanslısınız. Aslına bakılırsa şans değilde yapılması gereken yapılmış ama işte biz alışık olmadığımızdan bize öyle geldi. Sizin yapmanız gereken belli. Bir yıl sonra rapor yenileyeceksiniz. Ve lütfen gelişmeleri buraya yazın. Sizin durumunuzda olupta malulen emekliliği red edilen binlerce insan var. Belki onlar içinde yol gösterici emsal teşkil edici aktarımlarınız olur.

slm öncelikle cok tşk ederim böyle bizi aydınlattınız için merak ettiğim bi konu daha var ben 2yıldır nakiliyim ben başvurumu diyalize girer ken yapmıştım ozaman %90 devletten raporum vardı bu rapor 2008 senesine ayitti bana 2yıl ssk hismeti daha yapmanız lazım dendi ben de kendim yatırdım calışamadıım dan dolayı ben başvurumu 2008 te yapmıştım diyalize girer ken ama 2yılsonra da nakil oldum özelde muanem devam ediyo nakil olduğumu göz önün de bulundurmadan bağlanmış ben 27:kasım 2012 de gittiğimde bana dendi emeklisiniz ben ozaman dediğimde nakil oldum ama benden rapor istemediler bile bana şuan herhangi bi sorun cıkarmı maışla ilgili

İnanın net bir şey diyemiyorum. Çok karşılaşılan bir durum değil sizinkisi. O nedenlede gelecek ne olacağını en az sizin kadar bende merak ediyorum...

servet bey benim size tavsiyem kuruma nakil oldugunuza dair yazili olarak dilekce verin.daha sonra faiziyle geri odeme yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Geri