Böbrek nakli sonrasında bakıcı ve 2022 maaşı kesilir mi?

haykolik

Üye
Üye
sayın yöneticilerim ve degerli üyeler ben bugün çok mutluyum oglum kronik böbrek yetmezligi nedeniyle tam sekiz yıldır diyalize giriyordu yaşı onbeşdi dün gece saat üçde haber geldi kadavradan böbrek çıktı iki tane çocuk çagırmış hastane hangisine uyarsa diye çok şükür ogluma uydu böbrek tabiki öteki çocugada üzüldüm ama neyapayım elden bişe gelmiyor kısmet işi bu sevincimi sizdegerli engelliler tr üyeleriyle paylaşmak istedim şimdi soracagım soru sizlere nakil olduktan sonra bakıcı ve 2022 maaşı kesilirmi vereceginiz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim allah razı olsun

gülümse_hayata

Üye
Üye
Öncelikle çocuğunuz ve sizin için çok sevindiğimi belirtmek isterim rabbim herkese böyle güzel haberler almayı nasip etsin ve herkese şifalar versin.

Çocuğunuzun nakil sonrası iyileşme durumu sözkonusu olduğundan rapor oranındaki değişikliğe bağlı olacaktır. şuan net birşey söylemek doğru olmaz.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
2022 Maaşı için sorun olmaz. Zira nakilli hastalara direk %70 oran veriliyor. Yani sakatlık oranıyla alakalı bir sıkıntı çıkmaz. Ama bakım maaşı için net birşey söylemek çok zor.

sevtun

Üye
Üye
Benimde böbrek nakli için vericim var ama nakıl sonrası maddi sıkıntılar cekeceğim kara kara düşünüyorum.Evde bakım maasım kesılır 2022 maasımda var ev kıra eşimde diyaliz hastası bunalımdayım.Bana ne önerirsiniz? ):

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yukardaki arkadaşımıza verilen cevaplar-öneriler sizin içinde geçerlidir. Malasef bundan başka bir öneride aklıma gelmiyor.

sevtun

Üye
Üye
Arkadaşlar böbrek nakli olacak hastanın evde bakım maaşı nasıl kesiliyor.Başvurumu yapılacak yoksa otomatik sistemden mi kesiliyor.Nakil sonrası hasta alabılıyor mu bir kaç ay?Yani nasıl oluyor onu ögrenmek istedim.Nasipse nakil olacam bir ıkı ay içinde..

gülümse_hayata

Üye
Üye
Böbrek nakli sonrası rapor oranı %70 veriliyor durum sonrası raporunuzdaki değişiklik evde bakım maaşı almaya devam edip etmeyeceğinizi belirleyecektir. Ağır özürlü ibaresi kaldırılırsa zaten maaşı almaya devam edemezsiniz. kurum bu durumu otomatik olarak görüp maaşı kesebilir ama aksi olup maaşı kesmeyip yatırır ve sizde almaya devam ederseniz cezalı duruma düşersiniz. Bu durumda en akılcı yol nakil sonrası kontrollerinizde değişen rapor oranınıza göre ve rapordaki yapılan yeni düzenlemelere göre hareket etmek. Bu durumu kuruma kendiniz bildirip riskleri ortadan kaldırmak ve başınızı ağrıtmamak olarak düşünüyorum.

sevtun

Üye
Üye
Çok teşekkür ederim.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Rica ederim.

Tekerlekli Sandalye