Böbrek, vitiligo ve sağ bacakta muskuler atrofi

birliktelik

Üye
Üye
Merhabalar,

Siteye yeni üye oldum. 34 yaşındayım. Küçük yaşlardan beri çalışan bir insanım ve pazarlama işi yapıyorum.

Benim sağ bacağımda, doğuştan kas inceliği var. Yani sağ bacağım sol bacağıma göre gözle görünür oranda ince. Ayrıca sağ ayağımın ayak parmaklarını kendi isteğimle oynatamıyorum. Desteksiz yürüyebiliyorum ama yaşım ilerledikçe bacağımdaki problem günlük yaşantımda sorun yaratmaya başladı. Askerlikten muaf oldum, askerlik yapmadım.

Ayrıca sol böbreğimden büyük bir ameliyat oldum. Böbreği kanlandıran ana atar damarıma bypass yapıldı.

Son olarak da ciltte renk kaybına yol açan, ciltte yer yer beyazlıklar yaratan vitiligo hastasıyım.

Sormak istediğim şu: Tüm bunlar toplandığında %40 alma şansım var mı? Tabi ki bir sağlık kuruluşuna mutlaka müracaat edeceğim ama öncelikle burada sorup sizin tecrübelerinizden yararlanmak istedim. Bu yaşıma kadar asla böyle bir rapor almak aklıma gelmemişti ama dediğim gibi yaşım ilerleyince almayı düşünmeye başladım.

Herkese çok teşekkür ederim...

birliktelik

Üye
Üye
Dediğim gibi kariyerim hep satış üzerine ve sürekli işim gereği yürüyorum. Desteksiz ama aksayarak yürüyorum. Raporu masa başı bir iş olması için ve erken emeklilik için istiyorum. Şu durumda masa başı bir iş için baş vursam dahi görüşmeye dahi çağrılmıyorum.

Benim 6 yaşında oğlum var ve otistik. Onun %80 iş görmezlik raporu var. Zaten diğer hakların hepsine oğlum üzerinden ulaşıyoruz.

İsen Buga

Üye
Üye
İşe uzun zaman önce başladınız varsayıyorum: İşyerinizden alacağınız yazı ile birlikte bulunduğunuz ilde Ddefterdarlığa gidecek ve orada Özürlüler birimine başvuracaksınız. Onlar sizi uygun hastaneye sevk edecek ve sonucu işyerine bildirecek: Raporda nerede çalıtırılmayacağı yazacak. Eğer raporun bir nushasını almak istiyorsanız; hastane heyet kuruluna vergi indirimine ek oalrak özürlü kimlik akrtı çıkartmak için fazladan rapor almak sitediğinizi ekleyin fazladan fotograf veriniz...

birliktelik

Üye
Üye
Yanıtınız ve ayrıntılı açıklamanız için teşekkür ederim. Şu an çalıştığım firmada 3 seneyi doldurdum. Çalıştığım firmada satıştan masa başına geçmek firma açısından sıkıntı yaratacaktır ama dedikleriniz yapacağım. Teşekkür ederim.

İsen Buga

Üye
Üye
bir işyerinde saplanıp kalmayın; izinli gününüzde bir ara İŞKUR'a başka iş için başvurun. Bakarsın size uygun iş bulunur belki..

Not: İşkura gidecekseniz elinizde % belirtir bir rapor olursa daha iyi olur...

birliktelik

Üye
Üye
Ben de sizinle aynı kanaatteyim. Önce rapor için başvuru yapacağım. Eğer olursa işkur'a da başvuracağım. Tekrar teşekkürler...

Tekerlekli Sandalye