Borcum varsa alacağın yerine 2022 maaşıma haciz konulabilir mi?

AZAD21

Üye
Üye
borçluysam 2022 den almış olduğum maaşa haciz veya icra gelebilirmi??????

sinandeniz

Üye
Üye
haciz konmaması lazım ama biçok kişiden konulduğunu duyduk bunların arasında bende varım :) bu ülkede böyle

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hayır 2022 maaşınıza haciz konulamaz aşağıdaki yönetmelik maddesi uyarınca maaşınıza hacz işlemi uygulanamaz.

Haczedilemeyecek Mallar
Aşağıda gösterilen mallar haczedilemez.
1. (3986 sayılı Kanunun 16'ncı maddesiyle değişen bent) 233 sayılı Kamu İktisadî Teşebbüsleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname hükümlerine tabi iktisadî devlet teşekkülleri, kamu iktisadî kuruluşları, bunların müesseseleri, bağlı ortaklıkları, iştirakleri ve mahallî idarelerin malları hariç olmak üzere Devlet malları ile hususî, kanunlarında haczi caiz olmadığı gösterilen mallar.(*)

13. (2347 sayılı Kanunun 8'inci maddesiyle eklenen bent) 2022 sayılı kanun uyarınca bağlanan aylıklar.

AZAD21

Üye
Üye
borcum var diye varsayalım haciz kondu? maaşım iptal olmaz değilmi????????? kredi kartı borcum var

AZAD21

Üye
Üye
itiraz derken????????????????????

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
İptal olmaz olursa itiraz et demek istemiştir arkadaşımız.

mertes

Üye
Üye
icra iflas kanununun 82.maddesinin 1/10 fıkrasında içeriğini açmaya gerek duymadan anlaşılacak dilde olması kaydıyla kısa öz ve anlamlı yazmaya çalısacagım 2022 ve evde bakım aylıkları haczedilemez ; hacdezilmiş veya hesaplarına bloke konmuş kişiler için icra tetkik mercine şikayet yolu ile bir dilekçe ile muracaat edıp durumu anlatır sekılde hesaplarına konmuş blokeyı veya haczi kaldırabılırler

sevecen53

Üye
Üye
,1 yildir 2022 ye tabi 3 ayda 1 özürlü muhtaç ayliği almaktayim,
ayliğimi 2011 eylül ayina kadar ptt havale yolu ile aliyordum,devletin bizlere gönderdiği ptt hesap kartindan 2011 aralik ayinda cektiğim ayliktan,
650 tl nin 50 tl si borçlu olduğum banka tarafindan kesildi.kanunen ayliğimin kesilme hakki varmi acaba ? Varsa bi dahaki muhtaç ayliğimin hepsi kesilecekmi veya ne kadari kesilecek ? Kesilmemesi için yapabileceğim birşey varmi,bulunduğum ildeki ilgili kurumlardan bilgi alamadim lütfen bana
yardimci olurmusunuz..

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Kesilmemesi gerekiyor 2022 maaşına banka yada başka bir kurum haciz koyamaz itiraz ederseniz haciz kaldırılır bu konuda baroya başvurup avukat talep ederek yardım isteyebilirsiniz.

sevecen53

Üye
Üye
baro dan ücret almadan bana avukat verirlermi mehmet bey

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
2022 maaşı aldığınız için maddi durumu uygun olmayan herkese veriyorlar merak etmeyin.

sevecen53

Üye
Üye
teşekkür ederim saolun yarın gidip muracat edicem.allah razı olsun..hayırlı akşamlar..

YassaX

Üye
Üye
sevecen53; kardeşim hakkını sonuna kadar aramalısın.. Bence dilekçeyi internette bu işi bilen birilerine bile yazdirabilirsin.. Bir dava acmak cok zor degil aslında.. Sitelerde gezin biraz, mutlaka yardimci olacak birileri cıkar.. Arzuhalcilerede pazarlık yap, cok fiyat soylerlerse, şu kadara olurmu vs de.. CUnku o işler tutturabildiğine gidiyor memlekette.. umarimen kısa zamanda cozulur... Aslinda Sosyal Güvenlik Kurumu - ES 2022 Evrak Takip Uygulama --> bu siteye girip, TC numaranı girdikten sonra, onun bir cıktısını al guzelce.. Yanında dursun.. orada yaziyor Aylık maaşın ve maaşın niteliği.. Ayrıca sana bir de tavsiyem: SGK Bölge Müdürlüğüne gidip, bu aldiğin maaşin niteliğini gosterir bir belge alabilirsin, ya da Maaş bodrosu şeklinde verebilirler... Dava acarken, o alacağın Bordro ya da evrak Özürlü Maaşı olduğunun ispatıdır..
Benim aklıma gelenler bunlar sevecen53.. Eski bir bankacı olarak sana ancak bu taktikleri verebilirim ...Saygılarımla

sevecen53

Üye
Üye
çok teşekkür ederim ozkan bey,mehmet bey,valla cok yardımcı oldunuz,evet SGK bölge müdürlüğü iyi fikir,bunu bile sordum valilikteki sosyal yardımlaşma vakfına,biz vermıyoruz dedi nerden alabilirim diyince sosyal yardımlaşma hizmetlerini söylediler işte türkiyenin hali benim gibi sorun yaşayan nice insanlar var allah herkezin yardımcısı olsun.o insanların yanında sizin gibi yardım sever sağ duyulu bireylerin olması mağdur kişilerin ayakta kalmasını sağlıyor.allah sağlık huzur mutluluğu eksik etmesin üzerinizden inşallah.saygılarımla...

YassaX

Üye
Üye
sevecen53 ; Sağolasın :)

Tekerlekli Sandalye