Boşanırsam aldığım evde bakım maaşı kesilir mi?

eltusa

Üye
Üye
merhabalar ben annem için aylık alıyorum annemin babamdan dolayı emeklisi var ama ben boşanmak üzereyim ve haliyle adreste değişecek o zaman ne olur kesilir mi aylık?

gülümse_hayata

Üye
Üye
Hangi maaşın kesilip kesilmeyeceğini sorduğunuzu tam anlayamadım ama evde bakım maaşından bahsettiğinizi düşünüyorum. Boşanmış olmanız adres değişikliği olmadığı sürece sorun çıkartmaz. Fakat adres değişecekse bu durum kuruma bildirilmeli bakıcı kişi günün en az 8 saatini bakılan kişiyle bir arada geçirmek zorundadır. Aksi takdirde kurum görevlileri bakımın aksatıldığını düşünerek maaşı keser.

eltusa

Üye
Üye
evet bakım maaşından bahsettim 24 saat annemle birlikteyim ama adres değiştirmek zorundayım çünkü şuan lojmanda oturuyorum ve boşanınca burda kalmam imkansız adres değişikliği neden sorun yaratıyor peki ve bunun bi olur yolu yok mu

gülümse_hayata

Üye
Üye
Yeni adresiniz bakacağınız kişiye uzak olmamalı bakımı aksatmadığınıza dair kurum yetkililerini ikna etmelisiniz ve yeni adresi mutlaka kuruma bildirmelisiniz, bu süreçte maaş durdurulur. İnceleme tamamlanınca şayet uygunsa maaş kaldığı yerden devam eder fakat adres değişikliği siz bildirmeden fark edilirse maaş kesilir ve yeni maaş için tüm işlemleri yeni baştan yapmak zorunda kalırsınız.

Tekerlekli Sandalye