Bu durum iş kazasına girer mi?

elvira41

Üye
Üye
selam iskender bey.ben 53 yaşında sağlık sorunu olmayan bir bayanım.7 ay önce belediyede taşeron olarak işe başladım.görevim parkı temizlemek.taşeron olduğumuz için belediyenin kadrolu çalışanları gibi fazla hakka sahip değiliz.haftada 1 iznimiz var ve çalışma saatlerimiz daha fazla.asıl konumum şu---1-yazın kadrolu belediye görevlilerinin atmış olduğu paslı çivili bir kalasın üzerine basıverdim ve çivi ayağıma battı.hastaneye gittim 2 günlük rapor verdiler ve tatanoz oldum..2-geçtiğimiz pazartesi o karlı havada karda ayağım kaydı ve belimi incittim o an birşey anlamadım ama gece belimden rahatsızlandım.salı günü doktora gittim rontgenim çekildi ve belimde kayma olduğu söylendi.hastanede emar olmadığından büyük hastaneye sevk etti.emarım çekildi neticeyi önümüzdeki çarşamba günü alacağım.buarada 3 günlük çalışamaz raporum var.....kusura bakmayın çok uzattım biliyorum ama bu konuları bilemediğim için detaylı anlatmak zorunda kaldım....nekadar doğru bilemiyorum duyduğuma göre eğer iş yerinde bu tür kazalar olunca raporuda iş kazası diye almak lazımmış?..bunu benim şefime söyledim oda yok öyle birşey dedi.ama benim belim iş esnasında kaydı hatta daha emarın neticesini almadım belkide daha kötü birşey var bilemiyorum.sadece bildiğim pazartesiden buyana ne oturabiliyor ne yürüyebiliyor nede yatabiliyorum.belim çok ağrıyor.. sefim öyle iş kazası olmaz yaşından kaynaklanıyor dedi.birde devamlı rapor aldığımdan işden bile çıkarılabilirmişim.iyide sakat sakat nasıl çalışabilirimki.bugün son günüm yağrın çalışmam lazım ama belim düzelmediki yağrın gidecem tekrardan rapor alacağım.emarımı alıp doktoruma göstermeden bu vaziyette nasıl çalışabilirimki...beni işden çıkarabilirlermi?bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.bu konu hakkında fikir yürütecek kimsem yok.şimdiden teşekkür ederim.sağlıcakla kalın

İskender Durgun

Üye
Üye
İlk önce çok geçmiş olsun.

Durumunuz bence iş kazası. İş vereniniz bunu kabul etmese bile siz SGK dilekçeyle raporunuzla beraber iş kazası olduğunu belirten bir yazıyla başvurun. Gerekli bilgileri orda size söyleyeceklerdir.

Raporlu olduğunuz sürece sizi işten çıkartamazlar.

Acil şifalar.

Tekerlekli Sandalye