Bu hastalıklara göre özürlü raporu alabilir miyim?

BAŞAR

Üye
Üye
Ankilozan ve ilestomi hastasiyim ilestomile 4senedir yaşiyorum devlet hastahanesinden özürlü raporu almak için müracat ettim 22kasima gun verdiler 3barsak ameliyati bir gobek 2de prostat ve mesane taşi ameliyati oldum artik belimden bile iğne işlemiyor prostat ameliyati olurken komple bayilttilar bugünkü düzenlemelere göre yuzde40alabilirmiyim ben emekliyim sadece metro ve otobusler binmek bazi vergilerden muaf olmak için istiyorum barsaklar karnima dikili yaşiyorum içeri almak istedim am malesef tutmadi 4yildir böyle yaşiyorum crohn teşhisi kondu ama patolojiden gelen raporlar teyid etmedi

sonuç itibari ile yuzde 40 alma şansim varmi yardimlariniza şimdiden teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ankilozan spandolit hastasınız dimi?
Eğer ankilozan spndolit hastasıysanız, ankilozan hastası olupta %45-55 oranlarında rapor alan arkadaşlarım var. Oranlar hastalığın ilerleyişine göre değişiyor. Prostat ve taş için bi oran verileceğiniz sanmıyorum ama yinede siz rapor almak için müracaat ettiğinizde tüm hastalıklarınızı söyleyin. Bağısak hastalığınızla ilgili bir oran verilir ama sakatlık oranında bu türden hastalıklar için verilecek oran(lar) geçmediği için ne kadar verileceğini bilemiyorum.

BAŞAR

Üye
Üye
Teşekkür Ederim Fakat bu ankılozandan daha ağır geciyor 2/3ayda bir tıkanma yapıyor 3gun birşey yemıyorum anca kendime geliyorum
ağrısı çok kotu crohn dendi ama patolojıden gelen raporlar teyit etmedi genede genel cerrah doktorum ameliyat eden sen crohnsun diyor

ankilozan spondolit ve ilestomıye bağlı heyet kağıdım var ayrıca crohn olarakta daha once aldığım sağlık raporum var ankılozan spondalıt buyuk bı olasalıkla barsaklarımıda patlattı ama tam olarak sonucu çıkaramadık sakatlıklar orannda bu tür hastalıklar için neden oranları aztutuyorlar anlamıyorum ankılozan öldürmuyor surunduruyor ama malesef barsakta bir hastalıkta dönuş olmuyor yardımlarınızxa ayrıca tekrar teşekkür ederim Başar

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Geçmiş olsun Arkadaşım,

Hem de çok çok geçmiş olsun dileklerimi sunar acil şifalar dilerim. 22 Kasıma randevu çok geç değil mi? Ama eğer en erken o tarihte alabildiysen yapacak tek şey o gün geldiğinde ilgili hastanenin tüm o belirtilen bölümlerine girip naçizane benim tavsiyem ama her bölüme girip tepeden tırnağa muayene olman. Bak çok ilginçtir ki ben ortopedik engelliyim ve hastanedeki heyet kurulu doktorlarının isteğiyle girdiğim göz muayenesi sonucu aslında ben de glokom ( göz tansiyonu ) olduğu tespit edilmiş ve bu raporumun oranını yükseltmişti. Yani o güne kadar gözle ilgili bir sorunum da yoktu aslında ama çok şükür dikkatli ve gerçekten hipokrat yeminine sadık bir doktorun sayesinde gözlerimi kaybetmekten kurtuldum.

Size söylemek istediğim kısaca şu ki insan ağrısı hangi bölgesindeyse bir tek o organıyla ilgili raporun peşine düşüyor ve diğer rahatsızlıklarını gözardı edebiliyor.

Size hastanede upuzun bir muayane formu verilecek ve mutlaka şikayetiniz olmasa bile kontrol amaçlı farklı bölümlere de giriniz.

Çok çok geçmiş olsun ...

BAŞAR

Üye
Üye
sizede çok geçmiş olsun izmirde malesef bütün hastaneler 3ay sonraya gün veriyor dün ameliyat eden doktoruma gittim ve sadece ilestomıden 20ile 25arası veriyolar ankilozandan oranımı bilemiyorum malesef ama bayağ ilerlediğini biliyorum çünki belimi döndüremiyorum tuvalet kağıdını bile elimi döndürüp silemiyorum büyük tuvaletimi yapamıyorum ama silmek için bile belim dönmüyor bazende diyorum allahtan karnıma bağlı barsaklarım belimdeki kemiklerimin arasıda kapanmış sanıyorum çünki normal anestezi le olan prostat ve mesane taşı ameliyatlarında 2ameliyattada komple bayıltarak oldum iğne işlemiyor barsak tıkanmasıda okadar kötüki anlatamam 6ayda bir tetikleme yapıyor tıkanıyor 3 gün hiç birşey yemiyorum ondan sonra kendine gelyor açılıyor anca çeken biliyor bel fıtığımda var ama hem fıtığa hem ankılozan spondalite aynı doktorda bakıyor sanıyorum özür oranlarına baktım sadece ilestomi oranı yüzde20veriyor ankilozan oranındada kesin bir oran çıkarmak zor kemiklerin durumuna göre oran veriyorlar allah herkeze yardım etsin ancak insan başına gelince anlıyor bu ankılozan spondalıt bana çok çektırdi yorgunluğa gelmiyor insanı çalıştırmıyor goze vuruyor ayağa vuruyor bele vuruyor üveık bile yaptı benı bu hastalık ensonda barsaklarıma vurdu ama tabiki bunun kesin teşhisi çıkmıyor 3sene hiç çalışamadan durdum emekli oldum şimdi ama bende özürlü haklarından yararlanmak için başvurdum bakalım ne olacak 3 ameliyat olmusun beş ameliyat olmusun bunlar göz önüne alınmıyor malesef sizede geçmiş olsun acil şifalar dilerim BAŞAR

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selamlar,

Yeniden çok çok geçmiş olsun dileklerimi sunmak istedim ve acil şifalar dilerim. Umudunuzu kaybetmeyin , emekli olmanıza sevindim ama aklıma takılan şu sorumu cevaplarsanız sevinirim. özürlü haklarından faydalanmak için rapor çıkartmak istiyorsanız ya siz normal emekli oldunuz ? yani emeklilikten sonra hastalığınız başladı değil mi?
Benim bildiğim özürlü emekli de olsa özürlü haklarını kaybetmiyor. Eğer sizin amacınız sonradan özürlü raporu alabilmekse lütfen pes etmeyin, doktorlara derdinizi tam olarak anlatmaktan da çekinmeyin.

BAŞAR

Üye
Üye
Hayırlı Günler Hastalığım emekli olmadan önce başladı kısaca hayat hıkayemı anlatayım ankılozanspondalıt 26 yaşında başladı ama bu teşhis çok geç kondu (40)yaşında daha once ayda bir penadur iğne yiyordum bende ankılozan spondalıt olduğumu bilmiyordum yürüken aniden ayaklarıma belime bir ağrı girior beni durduruyodu kan tahlıllerimde çıkıyordu ama teşhis konmadı eşim sgk çalışıyordu gecici devlet hastahanesine tayını çıktı ordayken beni bir fızık doktoruna götürdü beni dışardan tahlılleri ve rontgenler çekildikten sonra allah razı olsun fızık doktorum seneler sonra ortaya çıkardı sen ankılozan spondalitsın dedi ve sabah 2 akşam 2 salozoprın içtim tutulmalarım onu içince azaldı ama sonra dahada çoğaldı iş hayatım ayakta ağır yük kaldırmalarınlada geçti yorgunluk ağır iş adalelerimi şişirdi belimi iyice tuttu çalışamadım akşamları yatağa uzandımmı felç oluyordum kalkamıyordum ağır iş ve yük malesef bu hastalığı daha çok tetikledi hafıf işlerde çalıştım en sonda 2008de gozume vurdu ayaklarıma vurdu uveık oldum ohalde bile ağrı kesici alarak gene işe gıttım gunlerimi doldurmak zorundaydım fakat malesef çalıştırmadı dışardan isteğe bağlı sigortamı ödeyerek ve eşimin sigortasın dan yararlanarak devam ettim çaışamadım 5180 gün yaptım sigortamı ödemelerimi ikestim daha sonra büyük bir karın ağrısı başlamaya başladı devamlı acıl hastahanere
gıttım ağrıkesici yapıp bıraktılar bırı gastirid dedi biri ulser dedi ilaç verip bıraktılar barsak hastalığımın teşhisini koyamadılar en son gastrolojı doktoruna özeline devlet doktoruna gıttım gene tıkanma yaptı barsaklarım hasataneye yatırdılar beşgün sıvı ile beslendim damar yoluyla orda beni özel rontgen labaratoruna fılm çekmeye yolladılar oradan çıkan sonuçta CROHN? çıktı sağlık kurulu raporu çıkarıp crohnla ilgili ilaçlar aldım fakat bir ay sonra gene buyuk bir ağrı yaptı gece 12de gittim ağrı kesici yapıp bıraktılar saat 2de gene fenelaştım gene ağrı kesici yapıp bıraktılar dahada kotu oldum acıl hastaneye yattım gece 3te beni ameliyata aldılar sabahleyin uyandığımda barsaklarım patlamış olduğunu karnımda bır torbayla uyandım barsaklarım karnıma dıkılmışti ben bir ilestomı hastasıydım artık sonra taburcu oldum 7 ay sonra barsaklarımı içeri aldırmak tekrar hasataneye yattım ameliyat tam başarılı gecti normaladöndüm fakat 5.ci gün kaçak yaptı hemen ameliyata aldılar tekrar karnma diktiler artık böyle yaşamaya mahkum oldum malesef tutmuyor bir ameliyat daha olursam çıkamayacağım söylediler 6 yedi ayda bir tetekleme yapıyor tıkanma oluyor üşütünce 3gün hiç birşey yemeyip içmiyorum sonra barsak kendi kendine açılıyor bunlar olduktan sonra 2sene kalmıştı emekliliğime bende eşimin eline bakacağıma heyet gıreyim dedim erken emeki olayım dotorum sana bu hasatalıktan 45veririm dedi ama bende tam başladım işlemlere sonra patolojiden rapor geldi crohn bulgusuna bulguya rastlanmamıs diye bu sefer doktorum ptaolojıden sonuç geldı anca 25 veririm dedi senin yapın bence crohn diyor ama patolojı teyit etmıyor diyor bende 2sene emekliliğime kalmıstı iptal edip beklerim dedim ama cahıllık bu siteyi daha once görsen devam ederdim ayrıca ankılozan spondalıtte vardı rahat alırdım sağlık kurulundakıde madem 2sene kaldı emekliliğine bekle dedi maaşın daha düşük olur birde zaten maaş alıncaya kadar birsene sürer dedi bende bıraktım işin peşini şimdi emekli oldum 1964 doğumluyum 6aydır maaş alıyorum normal yoldan emekli oldum fakat bende şimdi özürlülere verilen halkar var bende niye almayım dedim internet ücreti düşüyor telofon su otobuse izmirdr bedava biniyorsun emekli maaşı nasıl yetsin bizlere 2ayda bir 400tl torba parası veriyoz bunun yanında bazı ilaçlarıda cepten alıyoruz allahtan torbaları heyetle devletimiz karşılıyor yoksa yaşayamazdık kısacası hayat hıkayem bu allah sanada şifa versin herkeze sağlıklı acısız şifalı günler dilerim insan sağlığının kıymetini gidince anlıyor.

sehmuslar

Üye
Üye
selam 2 yıldır crohn hastasıyım son pataloji raporunda
1 -şiddetli kronik aktif inflamasyon terminal ileum endoskopi biyopsi
2- inlamatuar polip ile uyumlu sigmoid endoskopik biyopsi yazmakta 1 ay sonra engelli heyetine çıkıyorum
yardımcı olurmusunuz ne sorarlar ve sizce % kaç alırım. ( lütfen cevap)

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=17016]sehmuslar[/MENTION] saydığınız bulguları uzman dr yorumlayabilir ancak.

Erden

Üye
Üye
Selamünaleyküm herkese ve acil şifalar diliyorum. Şöyle bir sorum olacaktı bilir kisilere. Bundan yaklaşık 9 ay önce kalp kapak açıklığı, sağ kulak %94 duyma kaybı yüz felci ve güneşe çıkınca oluşan ağrı, sağ göz kapağın felcten ötürü tamamiyle kapanmama ve görme kaybı bunlarla beraber hastaneden %37 rapor verdiler. Şuan ise ZONA diye bir teşhis ve her iki kolun sinir sıkışması sınırda. Şimdi sonradan çıkan rahatsızlıklar ile psikolojigi de eklersek %40 ve üzerini alabilirmiyim

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
3 puan eksiğiniz varmış. Saydığınız hastalıklar bu %37 eklenirse ben %40 veya üstü bir rapor alacağınızı düşünüyorum.

Tekerlekli Sandalye