Bu Hayatta Bende Varım Diyeceksin...

İskender Durgun

Üye
Üye
yesim-kose-b.jpg

Merhaba ben Yeşim Köse, 18.04.1983 Ankara doğumluyum. 4 kardeşim, en küçük benim. Ailemle yaşıyorum. Ben 13 yaşıma kadar normal bir çocuktum.13 yaşımdan sonra engelli bir birey oldum.

Bu hayatıma yanlış ameliyat yüzünden düştüm. Doktor hatası ne yazık ki, birçoğumuzun olduğu gibi. Çok zor alıştım. Çünkü sonradan engelli bir birey olmak çok zor. Sabahlara kadar ağladıgım çok oldu ama ben tabi ki pes etmedim. Mücadele etmek zorundaydım. Her zaman mücadeleci oldum.

Engelli olmadan önce ilkokul 5’ i bitirmiştim. Başarılı bir şekilde o yüzden okumaktan hiç bir zaman vazgeçmedim. 3 yıl ara verdikten sonra tekrar okuma hayatıma başladım. Orta ve liseyi dışardan bitirdim yine başarılı bir şekilde. 5 sınavla liseyi bitirdim. Liseyi bitirdikten sonra üniversite sınavına girdim. Hiç dersaneye falan gitmeden 4 yıllık açıköğretim işletme bölümünü kazandım. 1yıl devam ettikten sonra terk ettim. Tekrar sınava girdim ve bu seferde 2 yıllık çalışma ekonomisini kazandım. Eğitim hayatım böyle devam etmekte.

Ben herşeye rağmen mutluyum hayatımdan. Hayat herşeye rağmen yaşamaya değer. Engelliyim diye herşeyden vazgeçmeyeceksin, aksine yaşayacaksın. Kendini bir köşeye atmayacaksın ve bu hayatta bende varım diyeceksin. Bende bişeyler yaparım diyeceksin. Bende her zaman mücadeleci olmaya devam edeceğim. Bende ekonomik özgürlüğümü kazanmaya çalışacağım. Bu ülkede bende varım diyeceğim bir engelli vatandaş olarak.

Ankara OFD

Tekerlekli Sandalye