Bu oranlara göre indirimli otomobil alabilirmiyim?

birkan11

Üye
Üye

• KORONER ARTER HASTALIĞI, KALP YETERSİZLİĞİ , HİPERTANSİYON TANISI OLAN HASTA DEĞERLENDİRİLDİ. EKG: NSR LBBB EKO:LV GLOBAL OLARAK HİPOKİNETİK EF :%30-35 DİASTOLİK DİSFONKSİYON EVRE 1 NOT:SEPTUMDA ASEKRONİ İZLENMİŞTİR. HASTANIN SOL VENTRİKÜL HAREKETLERİ GLOBAL OLARAK AZALMIŞ OLDUĞUNDAN KALP YETERSİZLİĞİ VE KORONER ARTER HASTALIĞI PUANLAMASI AYRI AYRI YAPILMIŞTIR. KLAS 3 KALP YETERSİZLİĞİ: %50 KLAS 2 KORONER ARTER HASTALIĞI: %30 KLAS 1 HİPERTANSİYON: %10 ve bunların dışında ayrıca kalp yetersizliği, askh hastası kardiyoloji görüşü uygundur.hiperlipidemi %10.ldl:134...27/1/21.esansiyel hipertansiyon %10. verildi. toplam %72 oran verildi. ben %90 uzeri bekliyordum. arac almak için. simdi ben ötv ve kdv indiriminden yararlanamıyorum sanırsam

Moderatörün son düzenlenenleri:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bu oran ve mevcut hastalıklara göre ÖTV den faydalanamazsınız malasef.

birkan11

Üye
Üye
Bu oran ve mevcut hastalıklara göre ÖTV den faydalanamazsınız malasef.
Halil bey Teşekkürler, peki hastalıklara verilen oran düşük değilmi, yoksa normal mi. benim hesaplamaya göre KLAS 3 KALP YETERSİZLİĞİ: %50 KLAS 2 KORONER ARTER HASTALIĞI: %30 KLAS 1 HİPERTANSİYON: %10 ve bunların dışında ayrıca kalp yetersizliği, askh hastası kardiyoloji görüşü uygundur.hiperlipidemi %10.ldl:134...27/1/21.esansiyel hipertansiyon %10. verildi. yani buradaki oranları topladığımda %100 bir oran var. yanlış mı bakiyorum acaba

İsen Buga

Üye
Üye
%72

Bu sitede hesaplama araçları var oradan yapabilirsiniz. ben sizin oranı hesapladım %71.65 den %72 olur dedim

demirulubey

Üye
Üye
Halil bey Teşekkürler, peki hastalıklara verilen oran düşük değilmi, yoksa normal mi. benim hesaplamaya göre KLAS 3 KALP YETERSİZLİĞİ: %50 KLAS 2 KORONER ARTER HASTALIĞI: %30 KLAS 1 HİPERTANSİYON: %10 ve bunların dışında ayrıca kalp yetersizliği, askh hastası kardiyoloji görüşü uygundur.hiperlipidemi %10.ldl:134...27/1/21.esansiyel hipertansiyon %10. verildi. yani buradaki oranları topladığımda %100 bir oran var. yanlış mı bakiyorum acaba
15 gün içerisinde itiraz etme hakkınız var. Bağlı bulunduğunuz İlçe Sağlık Müdürlüğüne veya İl Sağlık Müdürlüğüne itiraz edebiliyorsunuz. Tabi ilk başvurunuzsa. İlçe Sağlık Müdürlüğü itirazınızı değerlendirip sizi kendi belirleyeceği size yakın farklı bir hastaneye sevk ediyor. Yeniden heyete giriyorsunuz. Tüm işlemler yeniden yapılıyor. İtirazınız sonucunda yapılan hesaplamalar neticesinde size verilen oran artık kesinleşmiş oluyor.

demirulubey

Üye
Üye
15 gün içerisinde itiraz etme hakkınız var. Bağlı bulunduğunuz İlçe Sağlık Müdürlüğüne veya İl Sağlık Müdürlüğüne itiraz edebiliyorsunuz. Tabi ilk başvurunuzsa. İlçe Sağlık Müdürlüğü itirazınızı değerlendirip sizi kendi belirleyeceği size yakın farklı bir hastaneye sevk ediyor. Yeniden heyete giriyorsunuz. Tüm işlemler yeniden yapılıyor. İtirazınız sonucunda yapılan hesaplamalar neticesinde size verilen oran artık kesinleşmiş oluyor.

• KORONER ARTER HASTALIĞI, KALP YETERSİZLİĞİ , HİPERTANSİYON TANISI OLAN HASTA DEĞERLENDİRİLDİ. EKG: NSR LBBB EKO:LV GLOBAL OLARAK HİPOKİNETİK EF :%30-35 DİASTOLİK DİSFONKSİYON EVRE 1 NOT:SEPTUMDA ASEKRONİ İZLENMİŞTİR. HASTANIN SOL VENTRİKÜL HAREKETLERİ GLOBAL OLARAK AZALMIŞ OLDUĞUNDAN KALP YETERSİZLİĞİ VE KORONER ARTER HASTALIĞI PUANLAMASI AYRI AYRI YAPILMIŞTIR. KLAS 3 KALP YETERSİZLİĞİ: %50 KLAS 2 KORONER ARTER HASTALIĞI: %30 KLAS 1 HİPERTANSİYON: %10 ve bunların dışında ayrıca kalp yetersizliği, askh hastası kardiyoloji görüşü uygundur.hiperlipidemi %10.ldl:134...27/1/21.esansiyel hipertansiyon %10. verildi. toplam %72 oran verildi. ben %90 uzeri bekliyordum. arac almak için. simdi ben ötv ve kdv indiriminden yararlanamıyorum sanırsam
hesaplamaları nasıl neye göre yaptınız bilmiyorum ancak verdiğiniz oranlar sizin tahmininiz mi yoksa hastanenin rapora yazdıklarımı? Hesaplama şöyle yapılıyor. Her bir bölüm uzman hekimi sizi muayene eder. Gerekli görürse ek tahlil veya görüntüleme talep edebilir. Kendine ayrılan kısıma bir oran yazar. Tabi bu oranlar özel bir program (BALTHAZARD) ile hesaplanır. Sonra size gün verilir ve o gün heyete girersiniz. Her verilen puan toplanır ve alacağınız oran (toplam) belli olur. Bu anlattıklarım standart. Ama şöyle bir durum var. Diyelim ki siz heyete girdiniz ve aldığınız oran size göre yanlış. Siz daha yüksek olacağını düşünüyorsunuz. Hiç vakit kaybetmeden İlçe Sağlık Müdürlüğüne itirazda bulunun. 15 gün içerisinde itiraz etmezseniz size verilen oran kesinleşir. Diyelim ki ettiniz. İlçe Sağlık sizi farklı bir hastaneye sevk eder. Oraya gittiğinizde tüm işlemleri yeniden yaparsınız ve çok farklı bir oran alabilirsiniz. Önceki oranınız aynı bırakılabilir. Daha da düşebilir veya daha da yüksek bir oran alabilirsiniz. İşte aldığınız bu oran kesinleşmiş olur. %90 altı oranlarda (eğer ortopedik engeliniz yoksa) maalesef ÖTV muafiyetinden faydalanamıyorsunuz.

Yalnız Kartal

Üye
Üye
Halil bey ben bakıcısıyım kardeşimin kardeşimin raporu %95 ağır engelli benim oğlum ötvsiz araç alabilir mi ama bizimle yaşamıyor ve evli evde bakım maaşıda kesilir mi?

demirulubey

Üye
Üye
Halil bey ben bakıcısıyım kardeşimin kardeşimin raporu %95 ağır engelli benim oğlum ötvsiz araç alabilir mi ama bizimle yaşamıyor ve evli evde bakım maaşıda kesilir mi?
Öncelikle çok geçmiş olsun. %95 rapor ile kesinlikle ÖTV siz araç alabilirsiniz. Sizinle yaşayıp yaşamaması önemli değil. Ona bir vasi tayin edilecek. Mahkeme kararı ile. Vasisi kimse aracı alır. Ve 2. dereceye kadar yakınları kullanır. Kardeşleri varsa çocukları veya amcası veya dayısı kullanır. Saygılar
Hayır evde bakım maaşı konunun tamamen dışında. Evde bakım maaşı kesilmez

İsen Buga

Üye
Üye
Ve 2. dereceye kadar yakınları kullanır. Kardeşleri varsa çocukları veya amcası veya dayısı kullanır. Saygılar
kardeş bir noktada yanlışın var:
hem düzelteyim hemde bilgilenmiş olursunuz. Eskiden 2 dereceden akrabalar kısmı vardı şimdi kaldırıldı. Sen ben herkes kullanabilir. Vasisi vekalet verirse tabii ki ve yasal...

Baremo

Üye
Üye
Babamda vardı aynı rahatsızlıklar ilk rapor%82 verdiler itiraz etik 2. de %70 e düşürdü kanuni sultan süleymen hastahanesi onada itiraz ettik. bağcılar devlet hastahanesine gönderidik onlarda Bağcılardaki doktor kalp yetmezliği yok dedi ondan puan vermedi sonuc rapor oranı %45'e düştü
.:D

İsen Buga

Üye
Üye
Sanırım bu gidişle biraz daha itiraz ederseniz; hiçbir hastalığı olmayan turp gibi sağlam rapor verilecek.
Sesli sesli güldüm.... Nasıl komedi bu...

Baremo

Üye
Üye
Sanırım bu gidişle biraz daha itiraz ederseniz; hiçbir hastalığı olmayan turp gibi sağlam rapor verilecek.
Sesli sesli güldüm.... Nasıl komedi bu...
Bıraktık artık uğraşmıyoruz. Kalp yetmezliğide var diyen devlet hastanesi. önceki 2 hastahane %50 verdi kalp yetmezliğine en son doktor yok dedi . Ama ilac ları kullan diyor olmayan hastalık için neden ilac kullanalım diyoruz ses yok tam komedi

Caner1

Üye
Üye
Merhaba,
Babamın bir gözü hiç görmüyor, diğer gözü yüzde 35 oranında görmektedir. Bu konuda hesaplama sitesine nasıl bir değer yazacağımı bilemediğim için buradan danışmak istedim. Teşekkürler

İsen Buga

Üye
Üye
ÖTV ödeyerek alabilirsiniz. Babanızda ehliyet alabilir, yine de babanız ehliyetine rağmen ÖTV ödeyerek otomobil alabilir...

Sairane

Üye
Üye
merhaba benim sürekli engelli raporum var. 2013te bir otomobil aldım onunla. şimdi yeni araç alacağım. acaba o raporla alabilir miyim yoksa yenilemem mi lazım?

İsen Buga

Üye
Üye
E-nabızda raporunuz gözüküyorsa; ehliyet ile rapor uyumlu ise yenir apor almadan ÖTV.siz araç alabilirsiniz.
Önce raporunuz kabul maliye tarafından görür mü teyit ettiriniz.

İsen Buga

Üye
Üye
aynı kategori yani farketmez ağa. yeni araç güle güle kullanın şimdiden.

Tekerlekli Sandalye