Bu rahatsızlıklarıma % kaç oran alabilirim sizce?

DenizTutak6278

Üye
Üye
Cildimde (koltuk altı, kasık bölgesi) 3 senedir "hidradenitis suppurativa" var. Bu hastalığın tedavisi yok. Ameliyat olup aldırdım fakat hep tekrarladı.

Her iki ayak da "çekiç parmak" deformitesi

Her iki ayak da "Halluks Valgus" deformitesi

İleri derecede "düz taban" her iki ayak

Ayak uzun aksı yetersiz durumda.

Ameliyat eden doktor Türkiye de yok. Kompleks bir sorun olduğunu söyleyip ameliyat etmeyi reddetti tüm hekimler. Çalışamıyorum, ayakta fazla duramıyorum, yürürken inanılmaz acı çekiyorum.

"Ek olarak psikiyatri de depresif atak tanısı ile 2 yıl tedavi gördüm. 3 ay önce ilaç kullanmayı bıraktım kendi kafamdan."

Ailem, çevremde ki insanlar psikiyatri olayını rapora ekleme, iş bulman zor olur diyorlar. Sadece ilk başta yazdığım 5 satırlık alandan % kaç rapor alabilirim. Yok mu bilen, yardımcı olacak kimse?

gülümse_hayata

Üye
Üye
Öncelikle şifalar diliyorum.

Net birşey söylemek güç çünkü rapor oranı hastalığın kişiyi nasıl etkilediğine iyileşme gösterip göstermediğine hayatını nekadar kısıtladığına bağlantılı olarak değişikler gösterebilir. Bunun kararı ancak hekimlerce verilebilir bizler sakatlık oran cetvelindeki bilgileri sizinle paylaşabiliriz.
Bu doğrultuda

B- Hidradenitis supurativa, akne konglobata ve folliküler oklüzyon Triadı
Engel Oranı %
Hafif 5
Orta 10
Şiddetli 20
Çok Şiddetli 40

Düz tabanlık içinde sanırım en fazla %10 gibi bir oran verilir ama ilk baştada söylediğim gibi sizi nekadar kısıtladığı oranın belirlenmesinde önemli rol oynar.

Çekiç Parmak ve Halluks Valgus için verilebilecek oranlar hakkında bilgi bulamadım.

Tekerlekli Sandalye