Bu raporla varisten oran alabilirmiyim

albaus

Üye
Üye
Arkadaşlar herkese iyi günler aşağıda varis için dün çekilen renkli dopler raporum var.Varis şikayeti ile gitmiştim ve doktorum ameliyat dedi.Şimdi ben bu raporla özür oranı alabilirmiyim.Staz ülseri dedikleri yara bende yok olmayanlarada yüzde 20 veriliyor araştırdığım kadarıyla.Deneyimi ve bilgisi olan arkadaşlar yorumlayabilirmi.

TEŞEKKÜRLER ŞİMDİDEN.

SAĞ VE SOL EKSTREMİTDE DE CVF,SFV,DFV, POPLİTEAL,TİBİALİS ANTERİOR,TİBİALİS POSTERİOR,PERAONEL VENLERDE KOMPRESYON TESTİ,AUGMENTASYON TESTİ YANITLARI POZİTİF ALINMIŞTIR.VEN DUVARLARI DÜZGÜNDÜR VE TROMBÜS EKOJENİTESİ GÖRÜLMEMİŞTİR.VENLERDE VENÜZ DALGA FORMASYONU SOLUNUMLA MODÜLE İZLENMEKTEDİR.BİLETARAL DERİN VENÖZ SİSTEMDE VALSALVA MANEVRASI SIRASINDA REFLÜ KAN AKIMI OLUŞMAMIŞTIR.

SAFENA VENGA VEN ÇAPLARI SAFENOFEMORAL BİLEŞKE DÜZEYİNDE NORMAL SINIRLARDA ÖLÇÜLMÜŞTÜR.DAMAR KOMPRESYON VE AUGMENTASYON TESTLERİ YANITI POZİTİFTİR.VEN DUVARLARI DÜZGÜNDÜR VE TROMBÜS EKONİJİTESİ SAPTANMAMIŞTIR.VALSALVA MANEVRASI SIRASINDA REFLÜ KAN AKIŞI OLUŞMAMIŞTIR.

BİLATERAL KRURİS DÜZEYİNDE YÜZEYSEL VENLERDE GENİŞLEME SAPTANMAMIŞTIR.

SAĞ VSM SFB DEN SFV DE İTİBAREN EVRE III IV REFLÜ+DİZ ALTINDA ÖDEM VSM ÇAPI 8,6 MM EVRE IV REFLÜ.

septik

Editör
Editör
[MENTION=24476]albaus[/MENTION]

Yapılacak yorumlar sizi yanıltabilir. En doğrusu dr nizden alacağınız bilgidir.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Varis için kayde değer bir oran verileceğini hiç sanmıyorum.

albaus

Üye
Üye
Varis için kayde değer bir oran verileceğini hiç sanmıyorum.
Sakalık oranı cetveline göre "Derin ven trombozuna (varis) bağlı" hastalıklara verilen oran:

4- Venöz sistem hastalıkları: İnvaziv ve noninvaziv tetkiklerle tespit edilmiş derin ven trombozuna (varis) bağlı venöz dönüş bozukluğu olanlar:

a- Staz ülseri (Bacak yaraları) bulunmayanlar: % 20

b- Staz ülseri (Bacak yaraları) bulunanlar:
1- Tek ekstremite: % 40
2- İki ekstremite: % 70

Benim için buradan yüzde 20 yeterli olur.Ancak doktor raporuna göre alabilirmiyim alamazmıyım onu bimiyorum.

Tekerlekli Sandalye