Bu ülke sanıldığı kadar da sahipsiz değildir!

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Bazen umutsuzluğa kapılıyor insan yaşananları düşününce ve yaşayacaklarını tahmin ettikçe ülkenin karanlık günlerden aydınlık günlere çıkıp çıkamayacağını düşünüp elinde olmadan karamsarlığa kapılanlara belki bir umut olur diye okuduğum bu yazı çok hoşuma gitti ve dedim ki kendi kendime yok artık o kadar da kolay değil ne kadar kötümser düşünürsen düşün bu ülke senin sandığın kadar sahipsiz değilmiş.

Bu ülkenin gençleri, geleceğin parlak ışıkları olacaklar ve sen geçmişin tüm adaletsizliğine perde çekilecek günü göreceksin işte bu yazı da bu ülkede hala hak arayanların pes etmediği ve elde kalan adaletin yokedilemeyeceğini savunanların yazısı.

CUMHURİYET HUKUKU SAVUNMASIZ DEĞİLDİR...!

Türkiye; tarihinin en bunalımlı günlerinden geçmektedir.

Bağnazlık ve yolsuzluktan beslenen keyfi ve otoriter anlayış, Türkiye'yi yönetemez hale gelmiştir.

Siyasetin nefret üreten ayrıştırıcı dili, Ülkemizi çıkmaza sürüklemektedir.

Ulusal varlık ve değerlerimiz, devlet içinde yuvalanmış hırsızlık şebekelerice yağmalanmaktadır.

Emsali görülmemiş bir yozlaşma, yönetim sistemini kanser gibi sarmış, toplumsal düzen paramparça olmuştur.

Çıkartılan yasalar, polis uygulamaları ve telefon dinlemeleri yoluyla özel hayatın gizliği ortadan kalkmış, temel insan hakları kullanılmaz hale gelmiştir.

Medya baskı altındadır. Halkın haber alma özgürlüğü engellenmekte, kamuoyu yönlendirilmektedir.

Cumhuriyet'in temsil ettiği kurum ve değerlere karşı açılan savaş, ürkütü boyutlara ulaşmıştır. Teokratik bir diktatörlük hızla inşa edilmektedir.

Yargı, siyasal hesaplaşmanın aracı haline gelmiş; tarafsızlığını ve işlevini yitirmiştir. Toplumda yargıya güven ciddi şekilde sarsılmıştır.

Bugün bunlardan daha vahim olmak üzere, siyasal iktidar; yargıya doğrudan müdahale etmekte; beğenmediği yargı kararlarını uygulamayacağını açıkça söyleyerek, hukuka aykırı davranışlarında ısrar etmektedir.

Bu dutum, hukukun hiçe sayılması anlamındadır.

İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ DURUMU ASLA HAK ETMİYORUZ...!

Laik ve Demokratik Cumhuriyetimiz, sağlam temeller üzerine inşa edilmiştir.

Olup bitenler karşısında karamsarlığa yer yoktur.

Temiz toplum, dürüst ve demokratik yönetim; en doğal hakkımızdır.

Özgürlük, eşitlik, bağımsızlık ve aydınlanma değerlerinin ürettiği adalet arayışı, büyük ölçüde zarar gören hukuk düzenini yeniden ayağa kaldırmaya yetecektir.

Avukatlar dimdik ayakta; hukuku egemen kılma azim ve kararlılığındadır...!

CUMHURİYET DEVRİMLERİ VE HUKUKU SAVUNMASIZ DEĞİLDİR...!

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ

Tekerlekli Sandalye