Bu Yıl ( 2013 Yılı ) Engelli Kadroları Artırılacak

YassaX

Üye
Üye
""" Kamu kurum ve kuruluşları çalıştırdıkları personele ait kadrolarda %3 oranında engelli memur çalıştırmak zorunda. Kamuda istihdam edilen 20.829 engelli memur var. 24.168 engelli memur kadrosu açığı da bulunmakta. Ancak kamu çalışanının 3 milyon civarında olduğu kabul edilirse engelli memur sayısının 94 bin kişi civarında olması gerekir. 2013 yılı içerisinde ilk olarak önümüzdeki ay 5 bin 500 engelli kamu görevlerine atanacak. Çalışma Bakanlığı geride kalacak diğer boş kadroların da 2013 ve 2014 yıllarında doldurulması için çalışmalarını yürütmekte. """

ŞAMPİYON BAŞKENT ( Normal Memur Sayıları )

""" Ankara’da 372 bin 454 memur varken, İstanbul’da memur sayısı sadece 295 bin kişi. Ankara’da bir memur ortalama 13 kişiye hizmet verirken, İstanbul’da bir memur 46 kişiye, İzmir’de 29 kişiye hizmet vermekte. Bu oran Şanlıurfa’da 48, Gaziantep’te 43, Bursa’da 40, Antalya’da 36, Adana ve Mardin’de 35, Van’da 34, Kocaeli’nde ise 33 kişi. """

KAYNAKÇA : KPSS Kalkıyor Mu? | Memuruz.NET

Saygılar ...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Arkadaşlar,

Devlet memurluğunda Şampiyon Başkent ama bence yıllardır böyle... boşuna Ankara için memur kenti dememişler...Bir gün benimde yolum Ankara 'yla buluşacak bunu biliyorum ama İstanbul' dan ayrılmak öyle zor geliyor ki...Ankara 'ya gitmek üzere bir devlet memuru adayı daha var bu civarlarda :) henüz öğrenimini tamamlamamış olan bir aday kendisi...İkna çabalarım devam ediyor ama şimdi ki gençlere söz geçmiyor ki...

Herkesin hayalinin gerçekleşmesi dileğimle,

YassaX

Üye
Üye
Gazoz Agacı ; Amin ; İNŞALLAH ... Hakkımızda Hayırlısı ...

Saygılar Üstad ...

hatac

Üye
Ya arkadaşım engellilere verdikleri üç kuruş parayı geri alıyorlar sen kadroları arttırmaktan bahsediyorsun.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ne söylemeye çalıyorsun hatac?
Engellilerle ilgili gelişmeler sitede paylaşılmasın mı yani?

hatac

Üye
Ben inanmıyuorum kadroları arttıracaklarına sadece dalga geçiyorlar..
Paylaşmasınlar demiyorum ama aklı başında bir insan herhalde 300 tl yi çok gören bir hükümetin engelli kadrolarını arttırmasını beklememeli

derderbo

Üye
Üye
Ben inanmıyuorum kadroları arttıracaklarına sadece dalga geçiyorlar..
Paylaşmasınlar demiyorum ama aklı başında bir insan herhalde 300 tl yi çok gören bir hükümetin engelli kadrolarını arttırmasını beklememeli

Hatac değerli kardeşim kendinle ilk önce barışık olmayı dene inan o zaman olaylara ve özelliklede kendi hayatına bakış açın olumlu yönde değiştiğini göreceksin.İlk önce kendi üzerine düşeni yapmalısın başarmak için azmini devre koy hedefe ulaşman an meselesi olcak.
Size şunuda söyleyim;karamsarlık insanı bitirir.MUTLU YARINLAR SİZİN OLSUN

YassaX

Üye
Üye
Daha önceden de ben bu arkadaşın yorumlarına çok cevaplar yazdım ; artık yazmayı da düşünmüyorum ... Ancak ; ÖMSS ile ilgili 1 negatif yorum daha yaparsa ; yaptığı yorumu silicem , haberi olsun ...

Saygılar ...

EnemyHunter

Üye
Üye
2014 te ÖMSS sınavı yapılmayabilir mi yani ?

MATRA

Üye
Üye
Sanırım bu şubattaki alım miktarı aynı kalacak...

""" Kamu kurum ve kuruluşları çalıştırdıkları personele ait kadrolarda %3 oranında engelli memur çalıştırmak zorunda. Kamuda istihdam edilen 20.829 engelli memur var. 24.168 engelli memur kadrosu açığı da bulunmakta. Ancak kamu çalışanının 3 milyon civarında olduğu kabul edilirse engelli memur sayısının 94 bin kişi civarında olması gerekir. 2013 yılı içerisinde ilk olarak önümüzdeki ay 5 bin 500 engelli kamu görevlerine atanacak. Çalışma Bakanlığı geride kalacak diğer boş kadroların da 2013 ve 2014 yıllarında doldurulması için çalışmalarını yürütmekte. """

Arttırıma çalışmaları eğer söylenti değilse ek alım için geçerli olacak herhalde. ancak forumda daha öncede paylaşıldığı gibi devlet memurlarında bir senede bir defa alım yapılabileceğide söylenmişti. ayrıca daha önceki alımda açıkta kalan kadrolar niye bu alımda ilan edilmedi o da bir muamma...inşallah bu alım için rakam yükselir. gerçekten sıkıntıda olan çok arkadaşımız var. Lisans mezunlarındaki komedi gibi alım rakamıda bizleri aksine çok üzdü.en azından daha önceki açıkları düz memurluğa çevirip ilan ederler diye bir beklentide oluşturuldu. özürlü daier başkanlığını arayan arkadaşların buraya yazdıklarıda hep o yöndeydi.ne olduda rakamlar böyle çıktı? aile bakanlığı ile çalışma bakanlığı kopuk... açıkçası ben çalışma bakanlığının verilerine inanır hale geldim.daha önceki alımdan açıkta kalan kadrolar ile ilgili aile bakanlığı bir açıklama yapmalı diye düşünüyorum.siz ne dersiniz?

derderbo

Üye
Üye

Arttırıma çalışmaları eğer söylenti değilse ek alım için geçerli olacak herhalde. ancak forumda daha öncede paylaşıldığı gibi devlet memurlarında bir senede bir defa alım yapılabileceğide söylenmişti. ayrıca daha önceki alımda açıkta kalan kadrolar niye bu alımda ilan edilmedi o da bir muamma...inşallah bu alım için rakam yükselir. gerçekten sıkıntıda olan çok arkadaşımız var. Lisans mezunlarındaki komedi gibi alım rakamıda bizleri aksine çok üzdü.en azından daha önceki açıkları düz memurluğa çevirip ilan ederler diye bir beklentide oluşturuldu. özürlü daier başkanlığını arayan arkadaşların buraya yazdıklarıda hep o yöndeydi.ne olduda rakamlar böyle çıktı? aile bakanlığı ile çalışma bakanlığı kopuk... açıkçası ben çalışma bakanlığının verilerine inanır hale geldim.daha önceki alımdan açıkta kalan kadrolar ile ilgili aile bakanlığı bir açıklama yapmalı diye düşünüyorum.siz ne dersiniz?

Hepimizin dileğidir kadroların yükselmesi.dediğimiz gibi açılan lisans kadrosu gerçektende çok komik en azından lisans ve önlisans kadrolarının artırılacağını umut etmekteyiz.Bence klavuzun gecikmesinin sebebi budur diye düşünüyorum.

derderbo

Üye
Üye
2014 te ÖMSS sınavı yapılmayabilir mi yani ?

Ömss başvuru klavuzunda açıkça belirtildiği üzere;Ömss iki yıl geçerli şayet iki yıl sonunda yeni bir sınav(Ömss)yapılmasa 29 nisan 2012 de yapılan sınav sonucu ile engelli memur atamaları yapılacak.
Yani en yakın ÖMSS mayıs 2014 te.
Değerli arkadaşlar bizler size ne kadar bilgi versekte kendi ön bilgi edinmeniz sizler adına daha sağlıklı olacaktır

YassaX

Üye
Üye
Burası Türkiye ; her an her şey olabilir ... 2014 & 2015 ; 3 Önemli Seçim var ... Belediyeler & Cumhurbaşkanlığı & Genel Seçimler ... Ben bu kadar yazıyorum Yorumda yapmıyorum. Herkes için Hayırlısı Olsun ...

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye