Buda oldu... Engelli motosikletinin motorunu çaldılar

gülümse_hayata

Üye
Üye
Tokat'ta, yürüme engelli bir kişinin, evinin önüne park ettiği engelli motosikletinin motoru çalındı.

Tokat'ta bir kamu kuruluşunda bilgisayar programcısı olarak çalışan 36 yaşındaki bedensel engelli Harun Temizel'in evinin önünde park halinde bulunan engelli motosikletinin motoru, 3 gün önce kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişilerce çalındı.

Polis ekipleri, motorun bulunması için çalışma başlattı.

Temizel yaptığı açıklamada, 2 yaşında çocuk felci geçirerek yürüme engelli olduğunu söyledi. 2007 yılında Tokat'a tayininin çıktığını belirten Temizel, “Cumartesi günü çarşıda işlerim vardı. İşlerimi halletmek için evden çıktım. Motosikletimin yanına gelince baktım motoru yok. O durumda gitmeme zaten imkan yok. Hemen 155'i aradım, polisler gelip inceleme yaptı. Karakola gidip şikayetçi oldum” dedi.

Olayın kendisini üzdüğünü ifade eden Temizel, “Bu halde motosikletimi gördüğüm zaman çok kötü oldum, hem de gülesim geldi. Şaka gibi bir şey. Motosikletin hepsini götürseler o kadar olamaz. Sadece motorunu söküp götürüyorlar” diye konuştu.

Motosikleti 1996 yılında aldığını da anlatan Temizel, adeta eli kolu olan motosikletin çalışamaz durumda olması nedeniyle artık çarşıdaki işlerini eskisi gibi göremeyeceğini söyledi.
Hürriyet

Tekerlekli Sandalye