Bütün sosyal yardımlar artık PTT tarafından yapılacaktır

hastaadam

Üye
Üye
BAKANLIĞIMIZ TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN TÜM SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİ PTT ARACILIĞIYLA YAPILACAK

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hak sahiplerine ödenmekte olan;
- 2022 Sayılı Kanun Kapsamındaki Ödemeler,
- Şartlı Eğitim ve Şartlı Sağlık Yardımı Ödemeleri ve
- Eşi Vefat Eden Kadınlara Yönelik Yapılan Ödemeler, PTT aracılığı ile ödeniyordu.
Yaptığımız yeni protokol ile bundan sonra, adı geçen Bakanlığın diğer ödemeleri olan
- Evde Bakım Ücreti ve
- Muhtaç Asker Ailelerine Yapılan Yardım Ödemeleri de hak sahiplerine PTT aracılığı ile ödenecektir. Hak sahiplerine tahsis edilecek PTTkart’lar ile tüm işyerlerimizden ödemeler yapılabilecektir. Bu kapsamdaki PTTkart’lar;
• Ön yüklemeli kartlar olacak ve sosyal yardımlar dışında herhangi bir yatırma aktarma v.b. işlemlerde kullanılamayacak.
• PTTkart ve şifre teslimi PTT Merkez ve Şubelerinden gerçekleştirilecektir.
• PTTkartlar için herhangi bir ücret (kart aidatı, işletim ücreti, güven akçesi vb.) alınmayacak.
• Kadınlara pembe, erkeklere mavi renkli kartlar teslim edilecektir.
• Birden fazla yardım ödemesi alanlar için tek bir kart verilecek.
• PTTkart’a sosyal yardım ödemesi yattığı anda hak sahibinin cep telefonuna SMS gönderimi yapılacak.
• PTTmatik cihazlarından (7 gün 24 saat) veya diğer bankaların yurtiçi ve yurtdışı ATM’lerinden para çekmeleri sağlanacak.
• Diğer bankaların ATM’lerinin kullanımında ortak kullanım esaslarına göre işlem yapılacaktır.
• PTTkart’lar alışverişlerde de kullanabilecek ayrıca, Sanal Pos üzerinden de alışveriş yapılabilecek.

cilginpalet

Üye
Üye
peki tek kartta birleştirilecekmiş iyide 2022 yi ben alıyorum evde bakımı annem şuan benim ptt kartım var soruşu tek kart olacakmış erkek mavi kadınsa penbe ee benimki çift renklimi olacak penbe mavimi =) tam çözemedim bu işi

gazimami

Üye
Üye
peki ev de bakım maası alanlar ziraatten alıyordu şimdi ptt yeni hesap mı açtıracaz nezaman ptt de hesap actırmamız gereki yo tşk ler

Fulya

Üye
Üye
aaa süper ... benim haberim yoktu bundan. işsizlik maaşı için sıra bekliyordum. sanırım bundada geçerlidir. şuan başlandı mı. Yoksa henüz hazırlık aşamasındalar mı ?

Tekerlekli Sandalye