Büyükşehir Belediyesi Tarafından Oluşturulan "Engeller Kalkıyor Projesi

gülümse_hayata

Üye
Üye
Büyükşehir Belediyesi Tarafından Oluşturulan "Engeller Kalkıyor Grubu İle Çok Sayıda Engelli İhtiyaç Sahibine Yardım Eli Uzatıldı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal paylaşım sitesinde oluşturulan grup ile çok sayıda engelli ihtiyaç sahibine yardım eli uzatıldı.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü, engelli ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşabilmek ve yardımcı olmak amacıyla bir sosyal paylaşım sitesinde "Engeller Kalkıyor" isimli grup oluşturdu.

Uygulama ile gruba üye olan veya mesaj gönderen ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlar, internet aracılığı ile yetkililere seslerini duyurma imkanı buluyor. Bilgilendirme, yönlendirme ve sosyal yardım hizmeti ile çok sayıda vatandaşın derdine çare aranan grubun 2 bin 262 üyesi bulunuyor.

İhtiyaç sahibi engelli vatandaşlara ulaşmayı amaç edinen grup üzerinden, biri özürlü 2 çocuğuyla yaşamaya çalışan Elif Tetik'e de yardım eli uzatıldı.

Özürlü çocuğuna verilen maaş ile hayatını sürdürmeye çalışan Tetik, "Engeller Kalkıyor" grubuna gönderdiği mesajla özürlü çocuğu ve ihtiyaçları için yardım istedi. Kısa süre sonra Büyükşehir Belediyesi Sosyal İnceleme Uzmanları tarafından evinde ziyaret edilen Tetik'in ihtiyaçları karşılandı.

Konuya ilişkin açılma yapan Tetik, çocuğunun ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çektiğini anlatarak, "Oğlum zihinsel ve ortopedik engelli. Bu yüzden evde tek başına bırakamıyorum. Bu sebeple dışarıya sıklıkla çıkamıyorum. Bize sağlanan bu hizmet ile zahmetsizce ihtiyaçlarımı iletme fırsatı buldum. Bu hizmet benim gibi birçok insana da yardımcı olacak." diye konuştu.

Tekerlekli Sandalye