Bugün eve yalnız dönmek istiyorum

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
eve_yalniz_donecegim.jpg

Bugün Eve Yalnız Dönmek İstiyorum

Vizyon Tarihi:
2014
Süre: 1s 35dk
Yönetmen: Daniel Ribeiro
Oyuncular: Ghilherme Lobo, Fabio Audi, Tess Amorim
Tür : Dram , Romantik
Ülke :Brezilya

Özet & detaylar

Leonardo, baskıcı annesinin gözetimi altında yaşamaktan bunalan ve her an özgürlük arayışında olan görme engelli bir gençtir. En iyi arkadaşı Giovana'nın öğrenci değişim programı dahilinde şehirden uzaklaşması sonrasında iyice yalnızlaşan Leonardo, bu hayal kırıklığını kasabaya ve sınıflarına yeni gelen Gabriel ile tanışmasının ardından tamir eder. Gabriel, Leonardo'nun o güne dek yaşadığı hayatı tamamen değiştirecektir...

Brezilya yapımı ''Bugün Eve Yalnız Dönmek İstiyorum'', genç sinemacı Daniel Ribeiro'nun uzun metrajda ilk yönetmenlik ve senaristlik deneyimi.

2014 Berlin Teddy Ödülü

Bu yılki Berlin Film Festivali’nin izleyici favorileri arasında yer alan Bugün Eve Yalnız Dönmek İstiyorum, ilk aşkın sarhoş edici etkisi üzerine. Görme engelli Leonardo, sınıflarına yeni gelen Gabriel ile çabucak kaynaşır. Çok geçmedense ona âşık olduğunun farkına varır. Ancak en yakın arkadaşı Giovana da Gabriel’e tutulmuştur. Yönetmen Daniel Ribeiro’nun ilk uzun metrajı, hikâyesi ne kadar sıradan görünürse görünsün, etkileyici bir gençlik filmi. Benzer öyküler anlatan çoğu eşcinsel temalı filme oranla umut dolu olması ise izleyicilerin bu filme âşık olmasındaki en önemli etken.

Tekerlekli Sandalye