C kırığı olan kardeşimin ateş ve halsizlik yüzünden fizik tedavisi aksıyor...

tuse

Üye
Üye
kardeşimin ateşi çıkıyor ve halsiz ve iç sıkıntısı var ... idrar yolu enfeksiyonu yok sorun kulak gribi olmuş ama neredeyse her ay böyle oluyor bu sefer uzun sürdü fizik tedavisi aksıyor ...başdönmeleri bitmek bilmiyor yardımlarınızı bekliyorum...

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yani hastalıgı çok yeni o sebepten dolayı ateşlenmesi baş dönmeleri sürekli olacaktır ancak baş dönmeleri sanıyorum tansiyon probleminden oluyordur yattığı merkezde tilt programı uygunlanmıyormu ayrıca özel bir merkezde yatıyor sanıyorum hangi şehirdesiniz hastane önerisi açısından soruyorum

tuse

Üye
Üye
biz istanbuldayız ama burada doğru dürüst merkez bulamadığımız için kardeşim izmitte ...evet özelde tilt uygulanıyor kndisine...

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Tamam tilt progrmaı tnasiyon ve baş dönmelerinden kurtaracaktır ayrıca istanbulda süper olmasada iyi bir fizik tedavi merkezi var oraya götürün bahçelievlerde 70. yıl fizik tedavi merkezi var oraya götürün.

tuse

Üye
Üye
3 ay kartal devlet hastanesine geçti iki ameliyattan sonra nefes sorunu yüzünden yoğun bakım üznitesinde 1,5 ay yattı doktorlar % 2 şansa vermişlerdi ama çıktı Allhın izniyle solunum cihazı yoğuun bakımda elini bağlamışlar hortumu çekiyor diye ve eli şu an kireçlenmiş bükülmüyor...doğru dürüst çevirilmediği için kalçada bası yarası vardı kocaman kafasında gene yaralar o yüzden saç bile çıkmıyor kafasında ayaklarında boyu uzun olduğu için yatağa değmiş yine yara olmuş bası yarası ha kapanır derken kapanmadı ve böyle 3 ay gitti gene fizik yapıldı ama fazla yapılamadı sonra ameliyat ettirdik başka hastanede bası yarası sebebiyle şurada nerden baksak 6 aydır fizik görüyordu...oda arada ateşlenme halsizlik gene aksadığı oldu ...sağ kolu vardı solda sonradan geldi ...iki kolunuda kaldırıyor sağ el bileğid var sol biraz daha geriden geliyor ama oda var sağ el işaret parmağına yeni his geldi ve hafifi oynatıyor tuvaleti gelince tüyleri diken diken oluyor galiba yapıyorum diyor ve gerçektende yapıyor oluyor bacaklarında kasılmalar çok ayak altını hafifi gıdıklayınca ayak parmakları oynuyor ve kendiliğindende oynuyor kasılma gelince bacakları çekiliyor ...ilk etapta tilt kaldırılıyor sonra el uğraşa gidiyor ardından fizik hocası fizik yaptırıyor ve normal oturtururu vaziyete getiriyor oda ellerinden destek alarak 5dk gibi bir süre oturuyor yorulduğunu söyleyince yatırılıyor hocası tarafından sona biraz dinlenme gene kendimiz yapıyoruz ...bu ara fiziği aksadı kulak gribi olmuş hastanye götürüldü o yüzden masaj falan yapılıyor yormayacak kadarda fizik....kasılmalardan dolayıda bacaklarında harket olup olmadığı anlaşlamıyor...

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Dediğim gibi siz bahçelievlerdeki fizik tedavi merkeziyle bir görüşün.

cilginpalet

Üye
Üye
yatarken baş dönmesi varsa onu bilememde otururken felan baş dönmesi varsa bende yaşadım o dönemi en kolay çözümlerden bri varis çorabı bacakları sıktığı için kanın bacaklara toplanıp baş dönmesini engelliyor ve sondayı kapatıp bol sıvı alınca baş dönmesi geçecektir

Tekerlekli Sandalye