Çaça

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Öykü adı: ÇAÇA

OKUMAK İÇİNTIKLAYINIZ

YAZAR: AHMET KARAKULAK

25. 10. 1078 tarihinde Antalya’nın Korkuteli ilçesine bağlı Yazır köyünde doğdum. Babam Hüseyin Karakulak bir çiftçiydi. Annem de çiftçiydi. Toplam biri kız, dört kardeşim var. İlkokulu Yazır’da okudum, ortaokulu ve liseyi ilçede. 1997’de Gazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümüne girdim. 2001’de Antalya’nın Korkuteli ilçesinde öğretmenliğe başladım. 2003’te İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesine bağlı Habibler köyünde çalıştım. İki yıl sonra Yedikule semtine geldim. Orda da iki çalıştım. Evlenince Sakarya’nın Ferizli ilçesine tayin oldum. Orda üç yıl çalıştım. Şimdi yine Sakarya’da Tesiş Anadolu Lisesinde edebiyat öğretmenliğine devam etmekteyim. On beş yaşımdan bu yana yazarım. 2012 yılının Kasım ayında Adapazarı Belediyesi’nin açmış olduğu öykü yarışmasında Eldiven adlı öykümle birinci oldum. Geçen mart ayında Ümit Kaftancıoğlu öykü yarışmasında dördüncü oldum. Yine geçen yaz, engelliler ile ilgili bir yarışmada Uçurtma adlı öyküm birinci oldu. Dört yıldır da bir roman üstünde çalışmaktayım.

Tekerlekli Sandalye