Çalışan engelli için vergi indirimi?

humerus

Üye
Üye
Merhaba Arkadaşlar
Yaklaşık 3 hafta önce %40 engelli raporu aldım.Bursa da hemen çalıştığım kurumdan evraklarımı toplayıp vergi indirimi için başvurdum...nekadar zamanda geri dönüş olur benim takip edebileceğim bi yer varmı ?? Ankara dan gelecek olan sonuç işyerime gelecek dendi ?? Eğer kurum değiştirirsem tekrar yeni çalıştığım kurumdan Ankara ya evrak toplamam ve onaylatmam gereklimi? Bilgi si olan varsa paylaşabilir mi Teşekkürler...

SM-N7500Q cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Normalde 2 ay içerisinde başvuru sonucu gelir. Vergi indirimi başvuru durumunu internet üzerinden istanbul, ankara, izmir için onlayn takip edebiliyorsunuz ama Bursa için böyle bir imkan yok diye biliyorum.

humerus

Üye
Üye
Teşekkürler Halil bey.Peki her yeni başladığım iş yerinden evrak alıp tekrar tekrar Ankara'ya mi göndereceğim.Şimdi gönderdiğim kağıtların sonuçları bugün ki çalıştığım kuruma gelicek gelicek dendi.peki bende bi evrak olacakmı ?? Vergi indirimi aldığıma dair...sonraki çalıştığım kurumlara gosterebilecegim bi kagit gelecek mi bana ??

humerus

Üye
Üye
Halil bey merhaba..

Bi soru sordum belki dikkat etmediniz belki görmediniz belki yoğunsunuz... Vergi indirimi kararı Ankaradan işverene geldiği zaman.ayni anda kişiyede bi belge evrak verilecek mi ..? Kişi is değiştirdiğinde otomatik vergi indirimi ne girecek mi...yoksa tekrar ankara süreci başlayacak mı ?? Ve raporum 7 hafta oldu gelmedi bekliyorum..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhabalar sorunuz gözümden kaçmış kusura bakmayın.
Vergi indirimi bir defaya mahsus alınır. İşyeri değişikliği yaptığınızda ise çalıştığınız işyerinden orada çalıştığınıda dair bir yazı alıp maliyeye verin. Maliye işyerinize gerekli belgeleri gönderecektir.

Tekerlekli Sandalye