Çalışırken engelli olanların emekliliği?

ben 1961 doğumluyum 1978 yılından 1993 yılına kadar 300 gün ssk primim yatmış 1993 yılıdan sonra serbest çalışmaya başladım fakat bağkur girişim yok 200 yılının 9 ayından itibaren bağkurlu oldum nakliyecilik yapıyordum 2010 yılında kaza yaptım sol ayağımı kaybettim yüzde 50 raporum var bağkura başvurdum günün tamam fakat 4 sene daha beklemen lazım diyorlar 1 sigorta başlangıcım 1978 ssk bağkur 2000 yılı diyor böyle şey olurmu 2 2000 yılında işe başladığımda sağlamdım 2010 sakatlandım şimdi çalışamıyorum çalışırken engelli olanların emekliliği nasıl oluyor bana yol gösterirseniz sevinirim

Çalışırken engelli olmak diye bir şey yok. Eğer sakatlık oranınız %40 ve üzeri ise engellilere tanınan erken emeklilik hakkından yararlanırsınız bu kadar basit. Bağ-Kur çok çeberrut bir kurumdur. Şu ana kadar bağ-kur dan emekli olmak isteyipte sorunla karşılaşmayan insan görmedim desem yalan olur. Eğer siz 1978 yılında sigorta girişinizin olduğuna eminseniz tekrardan bağkura başvurucaksınız ve derdinizi anlatacaksınız. Eğer karşınıza çıkan memur hala 1978 yılında ssk girişinizin olmadığını iddia ederse bir üst memura gidip şikayette bulunun. Sigorta başlangıcınızı internet üzerindende sorgulayabilirsiniz bu o kadarda zor bi şey değil.
Ve Çalışma Gücünde Kayıp Oranı %50 – %59 arası olan bağ-kur'lular: 16 yıl, 4320 günle emekli olur. Yeniden muracaat ederek hizmet yılı başlangınızı ve prim gün sayınızı hesaplattırın.
Not: SSK lı çalıştığınız günleride hizmet birleştirmesi yapılarak toplanır.

sayın halil bey ssk girişim var ordaki memurda gördü malulen emekli olman için 16 sene bağkurluluk ve 4320 gün lazım diyor ben 1978 de ssk girmişim herhalde ssk ayrı devletin kurumu 1978 yılında bağkura girişin olsa tamam diyor ama ben yanlışlık yapıp ssk ya girmişim sigorta başlangıçında bağkur ssk ayrımı oluyormu

Hay yarabbim. Yahu şeker kardeşim, malulen emekli olmak için 10 yıl hizmet süresi 1800 gün prim gerekli. Hiç uğraşma ordaki memurla direk amirine gidip durumunu anlat. Byle saçmalık görmedim ben. Adamlar bi taraflarından tarih çıkartıyorlar. :)

Geri