Çalışıtığım şirket servis güzergahını uzatmıyor ne yapabilirim?

vagasli

Üye
Üye
Merhabalar,

ben 4 yildir kurumsal bir şirkette çalişiyorum %50 özürlü olarak.

Bu şirketin başka bölümünde çalişirken evimin önünden servis varken.beni başka bir bölüme verdiler

ve servis var dediler ancak servis 7 km uzağimdan geçiyor.

şu an 2 yildir hergün 4 km yürüyorum.işkurdaki kayitli raporumda çalişamiyacaği iş alani bölümünde
uzun yürümeyi gerektirmeyen işlerde çalişir yazili.

Işveren fark parasi yüzünden koymuyor servisi.

Bende kendilerine bir öneri sundum aradaki km farkini daha ileri gelerek ayin 2 haftasi km farkini kapatarak. Sadece ayin 2 haftasi gelip beni evime servis gelisin dedim.

Böylece servis ne zarara uğrucak neden şirket.ancak bunuda kabul etmediler.

Bahane olarak böyle durumda çalişan başkalarida var dediler.ben özürlüyüm dedim ama, örnek olur dediler. Koymadilar.

Ben şimdi ne yapmaliyim?raporum bir işe yararmi yasal olarak tşk.

vagasli

Üye
Üye
cvp bilen varsa site yöneticelerden yardım rica ediyorum.tşk

İsen Buga

Üye
Üye
Şirket amirinize durumu bildir, ancak yinede amir ilgilenmezse; o zaman şirket yöneticisine hitaben durumu bildirir yazı yaz.

vagasli

Üye
Üye
durumu bildirdim zaten bir sonuç yok.servisi koymaz iseler yasal hakkım varmı?yani hem tüm haklarım ve +iş iade davasında tazminat hakı?sonuçta resmi raporum var

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Şunu söyleyeyim. Özel firmalarda bu türden konuları amirlerle konuşup orta yolu bulup en doğru yoldur. Kamu kurumunda olsanız o dedikleriniz olabilir di ama iş özele gelince işler değişir. Dikkatli hareket lazım. İşin ucunda tazminat almadan kapı dışarı konmakta var.

Tekerlekli Sandalye