Çalışıyor gözüksem bakım maaşım kesilir mi?

kavalemrah

Üye
Üye
Selam aleykum sayin yoneticiler bizim orda bir fabrika var fabrika sahibi halime beni ise alcak hic bir is yaptirmamak suretiyle ben bakim ucreti aliyorum ben bu ise girsem bakim ucreti kesilirmi evde uc kisiyiz tesekurler

[device_name] cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam,

İşyeri sahibi sizi hiç bir iş yaptırmamak üzere çalışıyor gibi mi gösterecek? SGK ya bildirmeyecek mi? O halde elde ettiğiniz gelir kayıt dışı olacağından almakta olduğunuz evde bakım maaşınızın kesilme nedeni olmayacaktır.

Evde bakım maaşının kesilmesi, hanede yaşayan kişi başına düşen gelirin olması istenen tutardan yüksek olması halinde gerçekleşir ve siz gelirinizi beyan etmediğiniz sürece sosyal hizmetler bir şey yapamaz.

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=19909]kavalemrah[/MENTION]

Gazoz ağacı arkadaşımında söylediği gibi kayıt dışı olması halinde maaşı etkilemez. Resmi olarak çalışan olmanız çalışabiliyorsa bakıma muhtaç değil diye düşündürtürki zaten o anlama gelir. Arkadaşımın söylediklerine küçücük bir ilavem olacak. Biliyoruzki etrafımızda herkes dost değil iyiliğimiz kadar kötülüğümüzü isteyenlerde muhakkak ki vardır. Olası bir şikayette kurum gözünde cezalı duruma düşebilir hatta ödenen maaş faiziyle geri bile istenebilir. Bu küçücük hatırlatmayı yapmak istedim.

kavalemrah

Üye
Üye
Yok sayin yoneticilerim kauit disi degil slgorta yatacak ama ben ise gitmiycem gedik piliç te calisiyo goruncem kisi basi geliri gecmiyo evde 3 kisiz ondan sordum

kavalemrah

Üye
Üye
[MENTION=19909]kavalemrah[/MENTION]

Gazoz ağacı arkadaşımında söylediği gibi kayıt dışı olması halinde maaşı etkilemez. Resmi olarak çalışan olmanız çalışabiliyorsa bakıma muhtaç değil diye düşündürtürki zaten o anlama gelir. Arkadaşımın söylediklerine küçücük bir ilavem olacak. Biliyoruzki etrafımızda herkes dost değil iyiliğimiz kadar kötülüğümüzü isteyenlerde muhakkak ki vardır. Olası bir şikayette kurum gözünde cezalı duruma düşebilir hatta ödenen maaş faiziyle geri bile istenebilir. Bu küçücük hatırlatmayı yapmak istedim.
Yok kayit disi degil sigortam yatacak ama ben calismaya gitmiycem ben gorme engelliyim evdeyim

Mepo

Üye
Üye
Bu durumda fiilen çalışılmasa bile çalışıyor gözükmeniz dahi bakıma muhtaç olmadığınız şeklinde yorumlanabilir.

Tekerlekli Sandalye