Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelikı: 2013 İçin 5.423 engelli alımı olacak

delisevdam18

Üye
Üye
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bu yıl 5 bin 423 kadroya engelli memur alınacağını ve yerleştirme işlemlerinin şubat ayı içerisinde gerçekleştirilmesinin planlandığını bildirdi.

Bakanlık'tan yapılan yazılı açıklamaya göre Çelik, bu yılki yerleştirme için kurumlarca Devlet Personel Başkanlığı'na intikal ettirilen kadro sayısının 5 bin 423 olduğu belirtti.

Çelik, bu kadrolara ilişkin nitelik kod kılavuzunun önümüzdeki hafta itibarıyla Devlet Personel Başkanlığı'nca ÖSYM Başkanlığı'na intikal ettirileceğini, adayların tercihlerinin alınmasına müteakip yerleştirme işlemlerinin yapılmasının planlandığını kaydetti.

Bakan Çelik, ''Böylece 5 bin 423 engelli vatandaşımız, ÖSYM'nin takvimi de uygun olursa şubat ayı sonuna kadar veya en geç mart ayı içerisinde işlerine kavuşmuş olacak'' ifadesini kullandı.

Kaynakça: Anadolu Ajansı

ervah

Üye
Üye
En azından konu ile ilgili bi kıvılcım oluştu...Ben rakamın artacağı kanaatindeyim...Havada kalan söylemler biraz beirmeye başladı az bi sayı ama bi gelişme sonuçta...

YassaX

Üye
Üye
Herkese Hayırlı Uğurlu Olsun ... ALLAH YAR & YARDIMCIMIZ OLSUN ...

Saygılar ...

viranesinan78

Üye
Üye
5423 kişi az değilmi ya koskoca 2013 yılı için 2014 nisanında ömss nin süresi bitiyor kalan 10 kişilik kadronun hepsini 2014 e bırakmak saçma değilmi 2012 de 5000 kişi 2013 de 5500 kişi 2014 de 9500 kişi ancak böyle vaadedilen 20000 rakamı elde ediliyor neden 9500 kişiyi en son yıla 2014 e bırakıyolar acaba?

mr.boris

Üye
Üye
Bütün alımları 2013 yılında yapacaklar.Bence bakanın söylediği rakam artacaktır zamanla.Bütün sınava katılan arkadaşlara hayırlı olsun.

YassaX

Üye
Üye
T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Resmi İnternet Sitesinin Haberidir ...

KAYNAKÇA: T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bu yıl 5 bin 423 kadroya engelli memur alınacağını ve yerleştirme işlemlerinin Şubat ayı içerisinde gerçekleştirilmesinin planlandığını bildirdi.

Bakanlık'tan yapılan yazılı açıklamaya göre Çelik, bu yılki yerleştirme için kurumlarca Devlet Personel Başkanlığı'na intikal ettirilen kadro sayısının 5 bin 423 olduğu belirtti.

Çelik, bu kadrolara ilişkin nitelik kod kılavuzunun önümüzdeki hafta itibarıyla Devlet Personel Başkanlığı'nca ÖSYM Başkanlığı'na intikal ettirileceğini, adayların tercihlerinin alınmasına müteakip yerleştirme işlemlerinin yapılmasının planlandığını kaydetti.

Bakan Çelik, ''Böylece 5 bin 423 engelli vatandaşımız, ÖSYM'nin takvimi de uygun olursa Şubat ayı sonuna kadar veya en geç Mart ayı içerisinde işlerine kavuşmuş olacak'' ifadesini kullandı.

Saygılar ...

padisah

Üye
Üye
omss sınavına giremeyenler tercih yapabilecek mi? kpss puanımız ile de tercih yapabiliyormuyuz??

YassaX

Üye
Üye
padisah ; ÖMSS - 2012 SInav Ya da Kura Başvurusunda bulunmayanların Malesef Tercih Hakkı yok ... Nasıl ki ÖMSS ye giren Engelli Kardeşlerimizin KPSS de Tercih Hakkı yoksa ; KPSS ye giren kişilerinde Engelli Olsun ya da Olmasın Malesef ÖMSS - 2013 / 1 Tercihlerine de Başvuru Hakkı bulunmuyor ... 2014 Tarihinde ÖMSS - 2014 yani 2. ÖMSS Sınavının olacağını düşünüyorum ...

Saygılar ...

yengec79

Üye
Üye
Merhaba,

Sevinelim mi üzülelim mi bilmiyorum! İyi yonden bakarsak yaklaşık tarih verildi. Diğer yonden bakarsak dag fare doğurdu. Hani tüm boş kadrolar doldurulacaktı? Zaten 2012 den 2000 boş kadro kaldı, bu da su demek oluyor 2013 te sadece 3000 kisi alınacak, bununda 1000 kişisi diyanet olursa başlamadan hayaller bitti

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar ; ÖMSS birinci yerleştirmesinden bu yana tüm gelişmeleri takip eden birisi olarak şu sonuca vardım : DPB ve Aile Bakanlığı ilk atamalardan cok dersler aldıklarını ; Hemşireliğin, Psikoloğun, İmamın , Müezzinin karşılığı olmadığı halde Tercihe cıkıldığını ancak ikinci yerleştirmelerde bu hatalara düşmeyeceklerini ve daha çok Vasıfsız yani 2001 & 3001 & 4001 Nitelik Kodlarında alımlar olacağını açıkladılar ... Son Resmi Açıklama bu konuda Aile ve Sosyal Politikalar Genel Müdürü Dr. Aylin ÇİFTÇİ tarafından 3 Ocak 2013 günü Kanal 24 te Programda oldu ...

Videosunun LİNKİ : Özürlü memur istihdamında rekor

Ayrıca Diyanet & Gıda Tarım & Sağlık Bakanlığı Kadrolarında ilk atamada Boş Kalan Kontenjanları yüksek bir ihtimalle düz memurluğa çevirecekler ... 4 Ocak 2013 Günü benim Bizzat Yetkili Kişilerle yaptığım Telefon Görüşmeleri Aşağıda yer almaktadır :

LİNKİ : http://engelliler.gen.tr/f98/devlet...yetkileri-ile-yapilan-omss-gorusmeleri-17777/

YAPILAN GÖRÜŞMELER :

4 Ocak 2013 Cuma günü Saat 14.00 Civarlarında Devlet Personel Başkanlığı'na ait 0 312 418 80 71 no lu telefondan Dahili : 215 'ten ÖMSS Konularında Yetkili Abdullah Bey ile yaptığım Görüşme Şu Şekildedir ?

Sorduğum Soru : ÖMSS 'de 2013 Yapılacak olan Ek Atama mı ? İkinci Atama mı ? --> Cevap : Yeni bir atama olacağı şeklinde yanıt aldım. Kurumların Engelli Açıklarını Ne Şekilde bildirdiler ise o kadrolara atama olacaktır denildi. Ayrıca 1 Ekim - 31 Ekim 2012 Tarihleri arasında Kurumlar Engelli Personel Açıklarını Bildirmediler mi dediğim de --> Tamamı bildirilmedi, bildirimler zaman zaman devam etmekte cevabı alındı ...

Sorduğum Soru : ÖMSS ikinci atamaları 2013 ün ilk Üç ayında olacağı açıklandı, Net Tarih belli mi ? --> En kısa zamanda olacağını, çalışmaların hızla devam ettiğini ancak tarih veremediklerini belirttiler ... ÖSYM nin Resmi Sitesinden ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlıklarının Sitelerinden Takipte kalmamızı söyledi ... Kurumların Engelli Kadrosu bildirme süreçleri de devam ettiğinden Net bir tarih veremeyeceklerini ancak yakın zamanda alımların olacağını ifade etmişlerdir ...

Sorduğum Soru : ÖMSS ikinci atamalarda Kaç Tane Kontenjan olacağı yönünde bir bilgi verebilir misiniz dediğimde ; Malesef şu an için rakam veremiyoruz şeklinde ifade ettiler ...

Yorumum : Devlet Personel Başkanlığı Yetkilisi Abdulllah Bey ; Genel anlamda ÖMSS Yerleştirmeleri üzerinden çalışıldığını ; en yakın zamanda da Tercih Kılavuzunun oluşturulacağı izlenimini verdi ... Net Tarih DPB Hic bir zaman vermiyor zaten ... Bundan 2-3 Ay önce yine ek atamalar icin aradığımda ÖMSS icin Herhangi bir çalışmaları olmadığını başka bir yetkili söylemişti ... Şimdi ise en kısa zamanda olacağı bilgisi Olumlu bir gelişmedir ...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

4 Ocak 2013 Cuma günü Saat 14.15 Civarlarında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na ait 0 312 705 40 00 no lu telefondan Yetkili Fatih Bey ile yaptığım Görüşme Şu Şekildedir ?

Sorduğum Soru : ÖMSS 'de 2013 Yapılacak olan Ek Atama mı ? İkinci Atama mı ? --> Bu soruma Fatih Bey ; Şu şekilde bir yanıt verdi. İlk atama da boş kalan kontenjanlar ile Kurumların yeni bildirdiği kontenjanlar Karma olacak. Yani Şu şekilde mi dedim ben --> 2.500 e yakın Kontenjan düz memurluğa ( 4001 - 3001 - 2001 ) çevrilip ayrıca yeni kadrolarla birleştirilip mi Tercih Kılavuzu oluşturacak dediğimde evet bu şekilde olup, toplam sayı olarak ta ilk yerleştirme sayısı kadar kontenjan olacağını tahmin ettiğini ifade etmişlerdir ...

Sorduğum Soru : Bakanımız ilk atama sonrası Ek Atama olacak dedi , Sonra da aynı yıl içerisinde iki atama olmayacağı ifade edildi; bu durumu bir açıklar mısınız dediğimde : --> Aynı Sene içerisinde Normal Atama ve Ek Atama Olabiliyor fakat ilk atamadan sonra bizler Ek Atamayı yetiştiremedik dedi. Atamanın ve ÖMSS nin de ilk olması , Prosedürler vs malesef Ek Atama yetişmedi dedi . Zaman olarak yetişse idi ; planlanan yapılması idi diye ifade ettiler ... Buradan Şu sonucu cıkarıyorum: Demek ki 2013 te bir Atama olursa ; Ek Atamanın da olabileceği yönünde ...

Sorduğum Soru : ÖMSS ikinci atamaları 2013 ün ilk Üç ayında olacağı açıklandı, Net Tarih belli mi ? --> Ocak 2013 Sonu Şubat 2013 Başında Net Açıklamaların yapılacağını yani ; Örneğin : 15 - 20 Şubat 2013 Tarihlerinde Tercih Kılavuzu Yayınlanacaktır gibilerinden ( Benim Örneğimdir , Tercih Kılavuzu Yayınlanma Tarihi Belli Degildir ) ... Ancak ; Bakanımızın Açıkladığı Tarihler içerisinde Yani Ocak - Şubat - Mart 2013 Tarihlerinde ÖMSS - 2012 ile Yerleştirmelerin olacağını belirtti.

Sorduğum Soru : ÖMSS ikinci atamalarda Kaç Tane Kontenjan olacağı yönünde bir bilgi verebilir misiniz dediğimde --> Çok Yüksek bir ihtimalle birinci yerleştirmedeki Kontenjan yani 7.000 Civarında olacağını ifade ettiler ...

KAYNAKÇA : YassaX

Yukarıda ÖMSS için yaptığım Telefon Görüşmelerini Bire Bir Aktarmış bulunuyorum ... Umarım Herkese Hayırlı & Uğurlu Olur ...

ALLAH ; HEPİMİZİN YAR & YARDIMCISI OLSUN ...

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
5 bin engelliye kadro

Çalışma Bakanı Faruk Çelik, 5 bin 423 engelli vatandaşın en geç Mart ayına kadar memur olacaklarını müjdeledi. Tercihler bu hafta yapılacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bu yıl 5 bin 423 kadroya engelli memur alınacağını açıkladı. Açılan yeni kadrolara yerleştirme işlemlerinin Şubat ayı içerisinde gerçekleştirilmesinin planlandığını bildiren Bakan Faruk Çelik, bu kadrolara ilişkin nitelik kod kılavuzunun önümüzdeki hafta itibarıyla Devlet Personel Başkanlığı'nca ÖSYM'ye intikal ettirileceğini söyledi. Çelik, adayların tercihlerinin alınmasına müteakip yerleştirme işlemlerinin yapılmasının planlandığını kaydetti.

ÖSYM BELİRLEYECEK

Bakan Çelik, "Böylece 5 bin 423 engelli vatandaşımız, ÖSYM'nin takvimi de uygun olursa Şubat ayı veya en geç Mart ayı içerisinde işlerine kavuşmuş olacak" dedi.

KAYNAKÇA : 5 bin engelliye kadro - Takvim - 06 Ocak 2013 --> 6 Ocak 2013 Tarihli Takvim Gazatesi Haberi

Saygılar ...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Arkadaşlar,

Habere çok sevindim ve inşallah sizler umutlarınızı bırakmadıkça 2013 yılı sizin ömrünüzün en güzel ,en unutulmaz yılı olacaktır. Atanamayan tüm ÖMSS 2012 arkadaşlarım, 2013 de kamu personeli olmanızı en içten duygularımla ister , ne olursa olsun vazgeçmemenizi dilerim.

En güzel yarınlar sizlerin olsun,

YassaX

Üye
Üye
Gazoz Agacı ; Amin . İNŞALLAH ... ALLAH RAZI OLSUN ... Umarım Duygu ve Düşünceleriniz Gerçek Olur ...

Saygılar Üstad ...

derderbo

Üye
Üye
Selam Arkadaşlar,

Habere çok sevindim ve inşallah sizler umutlarınızı bırakmadıkça 2013 yılı sizin ömrünüzün en güzel ,en unutulmaz yılı olacaktır. Atanamayan tüm ÖMSS 2012 arkadaşlarım, 2013 de kamu personeli olmanızı en içten duygularımla ister , ne olursa olsun vazgeçmemenizi dilerim.

En güzel yarınlar sizlerin olsun,

Degerli arkadasim cok tesekkur ederim iyi dilekleriden dolayi.
Allah icinde nekadar olmasini murat ettigin emellerin varsa en kisa zamanda gerceklessin Gazoz agaci arkadasim.
Saygi ve hurmetler

yengec79

Üye
Üye
İnsallah dilekler gerçekleşir, benim anlamadığım nokta neden yapmayacakları seylerin sözü veriliyor? Yapilmicak desinler ok, bastan 2000 desinler ok ama 20000 deyip hepsi dolacak deyip, ek atama olcak deyip rakam 5423 olunca insan üzülüyor. Ya umut verme yada umudu gercege getir!

sevme_

Üye
Üye
YassaX senden bilgi isteyeceğim bu 2013 yılı alımlar inşallah herkese hayırlı olur.YassaX arkadaşım benim puanım 77.küsürü aıralamam 6.659 sence girme olasığım ne kadar ticart lisesi menzunuyum bilgisayar seftikam var ama ben düz lise ile aynı kodlar benim kodlarım değişmiyor sence ne kadar şansım olabilir şimdiden teşşür ederim

baracuza

Üye
Üye
Arkadaşlar hepimizin Rabbim gönlüne göre versin. Kafamı sürekli rahatsız eden şu tercihlerin sadece 15 hakla sınırlı olması. bunu diğer atamalarda olduğu gibi kpss vs. 30 a arttırmayı nasıl başarıcaz nerelere anlatalım derdimizi.

ysnylmz66

Üye
Üye
arkadaşlar ben ortaöğretimden 82 aldım şubat ta söylenen atamalarda şansım varmı sıralamam 3142 idi bi cevap verirseniz sevinirim umarım herkes atanır ...

osman35

Üye
Üye
daha önceden 25 000 kişi denmişti şimdi yine 5 000 e düştü

baysungur

Üye
Üye
tercihler tahminen ne zaman başlar arkadaşlar (en azından bu konuda bir ışıltının olması bile bir umuttur)

Tekerlekli Sandalye