Çalışmadan birinci oldu..

gülümse_hayata

Üye
Üye
Malatya Görme Engelliler Spor Kulübü sporcularından 19 yaşındaki Emre Yaylacı, hiç çalışmadan katıldığı 2011 yılı Görme Engelliler Atletizm Şampiyonası'nda Türkiye birincisi oldu..

Görme Engelliler Federasyonu'nun 30 Ocak'ta Antalya'da düzenlediği Görme Engelliler Atletizm Türkiye Şampiyonası'na Malatya'dan katılan Emre Yaylacı, hiç çalışmadan katıldığı müsabakalarda yüksek atlamada Türkiye birincisi, uzun atlamada ise Türkiye ikincisi olarak bir altın, bir gümüş madalya aldı.

Emre Yaylacı, atletizme geçen yıl başladığını, ancak bu yılki müsabakalara hiç hazırlanmadan girdiğini belirtti. Müsabakalara hazırlanamamasının nedeninin maddi imkansızlıklar olduğunu ifade eden Yaylacı, sporda daha iyi başarıların getirilmesi için sporcuların desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Yaylacı, şunları anlattı:
''Atletizme başlayalı 1 yıl oldu. Geçen yılki müsabakalarda uzun atlamada Türkiye üçüncüsü olmuştum. Bu yıl hiç hazırlanmadığım müsabakalarda ise uzun atlamada ikinci, yüksek atlamada Türkiye birincisi oldum. Malatya'ya böyle bir başarı getirmek benim için çok güzel bir duygu. Yarışırken de en büyük hedefim Malatya'ya bu başarıyı getirmekti. Başarımdaki sırrım ise azim ve istekti.'' Yaylacı'nın babası Cumali Yaylacı ise oğlunun almış olduğu başarının kendisine gurur verdiğini söyledi.

ajansspor.com

Tekerlekli Sandalye