Çalışmaya Başlayınca Kesilen 2022 Maaşı İşten Ayrılınca Tekrar Bağlanırmı?

nicomedia_80

Üye
Üye
admin kolay gelsin ben yüzde 45 şizofren sürekli raporu bulunan engelli bir vatandaşım...engelli maaşı alıyorum...ama evde oturmamak için hastalığımın geçmesi içinde sosyal olmam gerek..eğer bir işe girer hastalığım tekrarlarsa yani sıkıntı geçirirsem...tabi bu işe girmeden önce sosyal hizmetlere bildiricem maaşımın kalkması için...ama dediğim gibi işte herhagibir sorun geçirirsem vede çıkarsam..tekrar bu maaşa başvurabilirmiyim...çünkü ben devlete bunu bildiricem çalışmak istiyorum diye ama çalışamassam ne olur diye düşünüyorum...amacım asla sahtekarlık değil....elimden bu kadarı geliyor çünkü kendimi biliyorum...

gülümse_hayata

Üye
Üye
Çalışmaya başladığınızı bildirip maaşınızı iptal ettiğiniz gibi işten ayrıldığınızı da kuruma bildirerek yeni maaş için başvuru yapabilirsiniz. O anki kriterleriniz şayet uygunsa yeniden maaşınız bağlanacaktır.

nicomedia_80

Üye
Üye
sağol Allah razı olsun...şu an o gelir düzeyinin altındayız kişibaşına düşen...bu durumunda değişeceğini düşünmüyorum...herhalde bu kriterler değişmez.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Rica ederim Allah hepimizden razı olsun
İşten ayrıldığınız dönemki kişi başı düşen miktarı aşmamanız durumunda sorun çıkmayacağını düşünüyorum.

Tekerlekli Sandalye