Çalıştığım İçin Evde Bakım Maaşım Kesildi Ne Yapabilirim?

ali_korkmaz

Üye
Üye
slm herkese arkadaşlar benim maaşim geçen ay kesildi eve geldiklerinde evde yoktum tekrar dilekçe verdim kontrole gelemeleri için geldiler mudurle goruştum bana demesi siz çalişiyosunuz ben de dedimki ben sizin kuruma munacaat ederken soyledim belediyede çalişitiğimi sonra yeni ev almisin bunun gibi şeyler çalişin engelli bu maaşi alamazmi nasil bir yol izlemem gerekir

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bakıma muhtaç kişi çalışıyorsa kurum "bu kişi çalışabiliyorsa kendi ihtiyaçlarınıda karşılayabilir" gerekcesiyle maaşı kesebiliyor. Zaten adı üstünde "evde bakım maaşı." Buna benzer bir durum daha öncede yaşandı diye hatırlıyorum.

ali_korkmaz

Üye
Üye
gülümse hayata ama şoyle bir durum var evet ben çalişiyom ama bazi işlerimi kendim yapmiyom birde ben zaten sosyala hizmetlere 2008de baş vururken durumumu analattim o zman bana maaaş vermeseydiler saygi duyardim maaşi bağliyosunuz bayaği zman sonra kesiyosun sosyal develet bu sizce sesimizi duyurmamiz lazim bu gun baba yarin sana

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Keşke yazılı bir yanıt alsaydınız. Sözle verilen yanıtın bir geçerliliği yok malasef.

xxxmalubu

Üye
Üye
alı bey raporunuz kaç acaba /50 uzerındemı bırde raporu hangı yılda aldınız tşk

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bu konuda arkadaşlar eksik bilgi vermişler, bi shçek uzmanı gelip maaşı bağlamış birisi kesmiş, şimdi maddi kısmını geçiyorum konunun çünkü maddi kısmı sabit 467 lirayı geçerse maaş kesilir, ancak evde bakıma muhtaçlık konusuna gelince, örnegin bir felç hastası annesi tarafından giyindirilip hazırlanıp işe gönderiliyor çalışıyor geliyor annesi tarafından arabasından indirilip üstü degiştiriliyor, bu kişi bakıma muhtaçmıdır? evet muhtaçtır buna shçek uzmanı gelip annesinin kişiyi hazırlayıp gönderdiğini annesi olmazsa tek başına birşeyler yapacağını düşünüp maaşı bağlar, bir başka uzman gelir çalışıyorsanız anne evde siz burda bu maaşa ihtiyacınız yol bu şekilde maaşı vermem deyip kesebilir, burda izlemeniz gereken yol maaşın kesilmiş olmasına ragmen bakıma muhtaçlıgın ortadan kalkmadıgını belirtmek ve itiraz edip başka heyet gönderilmesini talep etmekdir.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Mehmet'in yazdıklarıda doğrudur. Sizin durumunuza benzer bir kaç durumdaha önceden yaşanmış bakıma muhtaç kişi çalıştığı için "çalışabiliyosa bakıma muhtaç değildir" denilerek maaşı kesilmişti. Ve fakat mehmet'in yukarda yazdıkları uygun bir dille yetkililere anlatılırsa ikna edilebilir.

ali_korkmaz

Üye
Üye
arkadaşlar raporum 51 ağir özürlü ama benim raporum en az 70 olmasi lazim iki ayağimdada çok az hareket var sonra ellerimdede var ama rapora sira gelince doktor kitaba bakim ayaktan 38 eldende 17 yaziyor sonra duşununki ben bastonsuz ayakta keni başima duramiyom bu ki,şi nasil olurda başkasinin yardimi olmadan hayatini idare eder birde neden kesildiğine gore bir yazi henuz gelmedi ama bir kaç gune gelir sanirim ben mahkemeye gitsem nasil olur bilmiyom ki

ali_korkmaz

Üye
Üye
kesilen evde bakim maaşimin gerekçesi aynen yaziyorum

ilgi.13.12.2013 terihli dilekçeni dilekçenize istinaden bakim hizmetleri değerlendirme heyeti tarafindan dosyaniz incenlenmiş olup dosyanizda engelli yakınınız olarak belirtiğiniz ALİ KORKMAZ in bakima muhtaç engelli olarak gorunmediğinden müdürlüğümüzdeki başvurunuz reddedilmiştir bilgilerinize rica ederim oğuzhan BAYRAKTAR il müdür .v.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Anlaşıldı şimdi sizi kurum bakıma muhtaç olarak görmemiş siz yeniden bir itiraz yapıp yeni bir heyet gönderilmesini talep edin durumunuzu gelen heyete bizzat gösterin anlatın detaylıca.

ali_korkmaz

Üye
Üye
kardeş ilk geldiklerinde evde yoktum bende dilekçe verdim gelip baktilar gittiler sonra bu yazi geldi

septik

Editör
Editör
Ali bey sizin evinizdeki ihtiyaçlarınızı kendi başınıza yapamadığınız yönünde değilde yapabilir şeklinde görünmesinden dolayı sorun çıkarılmıştır.
Mehmet beyin tekar heyet talebini yenileyin ve mağduriyetinizi kısaca evinizdeki yapamadığınız yapmakta zorlandığınız gerçek ihtiyaçlarınızı yapmakta bir yardım olmadan başaramadığınız gibi sorunlarınızı gösterin.
Aksi halde kişisel olarak yaşamınıza devam edebildiğinizi düşünürler ve yardımsız yaşaya bileceğiniz için yardımı keserler

ali_korkmaz

Üye
Üye
anladim da ben yoruldum artik bana gelen heyete anlattim ben bastonsun ayakta duramam yuruyemem buna rağmen kesiyolar ben daha çok ustune gitmeyecem her geldiklerinde keseceğiz yok durumunuz oyle boyle biz bu devletin vatndaşiysak insan gibi değer versinler ne ya ben çok hastayim gibi durumlar çikiyor oteki ben daha çok hastayim benim raporum var iki ayak iki elimde yaridan fazla guç kaybi var siz değerlendirin arkadaşlar iki elim iki ayağim engeli olan birisinin maaşi ni nasil kesiyolar evet çalişiyom sabah işe geliyom masa başinda oturup sonra da gidiyorum bu konuda mağdur olan barkadaşlarin yazmasini rica ediyorum herkese tşkler

cemileg.

Üye
Üye
benim raporum yüzde 97 devletin hastanesindeki doktor tek tek röntgenlerime bakarak verdi raporu vücudumda bi tane sağlam kemik yok ayakta duruyorum ama birçok ihtiyacımı karşılayamıyorum 3 yıldır aldığım bakım maaşını hiçbir açıklama yapmadan kestiler. 2 ay önce heyet geldi evrak bırakıp gitti doldurun diye bakıcım yoktu evde haliyle dışardada işlerimiz oluyo 24 saat başımda dikilecek hali yok. bide yeni yasa çıkmış ölmüş babanın mirası çocuklarına bölünüyomuş üzerime yıllık 900 tl geliri olan bahçe çıkmış kullansam haberim olsa neyse. ben aradım maaşımmı kesildi diye, heyet durumumun iyi olduğuna karar vermiş sanki gelen heyet benim elimi ayagımı muayene etti neye dayanarak karar veriyolar anlamıyorum ben çalışmıyorumda ne oluyor raporum 97 olsa ne yazar heyetin iki metreden baktığı gözüne kaldık haksızlık bu. kira faturalar ihtiyaçlar mahvolmuş durumdayım zaten engelimle hastalığımla mağdur durumdayım verilen üç kuruş parada elimizden alınıyor. ne yapacağım nereye şikayet edeceğim kime derdimi anlatacağım bilmiyorum??????????

gülümse_hayata

Üye
Üye
Heyet incelemeye geldiği zaman bakıcı kişiyi yanınızda görmemezi kötü olmuş tabiki sürekli başınızda bekleyecek değil illaki belli başlı işleri olacaktır fakat kurum en az 8 saat bakılan kişiyle birlikte olunmalı diyor. Aksilik buya yanınızda olmadığı zamana denk gelmişler. Evde bakım maaşında 468tl belirlenen miktar 1 tl de geçse ne özür raporunuza nede çekmiş olduğunuz sıkıntıya bakmaksızın maaşı keserler. Muhtaç olmadığınız kanısına varırlar eve giren geliri kişi başı böldğünüz zaman bu miktarı aşıyor ise yapılacak birşey malesefki yok.

cemileg.

Üye
Üye
Heyet incelemeye geldiği zaman bakıcı kişiyi yanınızda görmemezi kötü olmuş tabiki sürekli başınızda bekleyecek değil illaki belli başlı işleri olacaktır fakat kurum en az 8 saat bakılan kişiyle birlikte olunmalı diyor. Aksilik buya yanınızda olmadığı zamana denk gelmişler. Evde bakım maaşında 468tl belirlenen miktar 1 tl de geçse ne özür raporunuza nede çekmiş olduğunuz sıkıntıya bakmaksızın maaşı keserler. Muhtaç olmadığınız kanısına varırlar eve giren geliri kişi başı böldğünüz zaman bu miktarı aşıyor ise yapılacak birşey malesefki yok.

gelirim bu rakamı geçmiyor sizce bir dilekçeyle sansım olurmu tekrar?

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bir dilekçe yazıp itirazda bulunun kaybedeceğiniz birşey yok bu durumda aksine şansınız olabilir. Yeniden birdeğerlendirme yapılabilir kurumun insiyatifine kalmış siz itirazınızı yapın bence.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Rica ederim.

Tekerlekli Sandalye