Çanakkale’de Engellı Ve Üstün Zekalı Bıreylere Rehberlık Hızmetı Verılıyor

gülümse_hayata

Üye
Üye
Çanakkale Rehberlik ve Arastirma Merkezi Müdürü Özcan Erbakan, 2 özel egitim ögretmeni ve 5 psikolojik danisman ile merkezdeki zihinsel engelli ve üstün yetenekli bütün bireylere danismanlik hizmeti verdiklerini söyledi.

Rehberlik ve Arastirma Merkezi olarak okullardaki rehberlik bölümlerinin planlamalarini yapip ögretmenlerle sik sik bilgilendirme toplantilari belirten Özcan Erbakan, Olusturdugumuz birim sayesinde okullarda meydana gelebilecek intihar, taciz ve psikolojik bunalim gibi her türlü ögrenci sorunlarina karsi müdahale edilmesi için acil kriz ekibi olusturarak olaylara aninda müdahale edebiliyoruz.

Ayrica rehberlik ve arastirma merkezimizdeki özel egitim bölümü sayesinde il genelindeki özel egitime ihtiyaci olan ögrenci ve yetiskin bireylere de hizmet veriyoruz. Burada bedensel ve zihinsel engellilerin disinda üstün meziyetleri olan bireylerle özel egitim görevlileri gözetiminde görüstükten sonra egitim alabilecekleri kurumlari tespit ederek onlari yönlendirip kayitlarini yaptiriyoruz.

Merkezimiz ayda bir kere de bedensel engelli bireylerimize fizyoterapistler esliginde terapi yapiliyor. Merkezimizde su anda 350 bedensel engelli bireyimiz aylik periyotlarla terapi görüyor. Bize müracaat eden her ailenin çocuklarina rehberlik hizmeti verebiliyoruz dedi.

haberoku

Tekerlekli Sandalye