Çankaya’ya Trafik Temalı Engelsiz Bir Park

gülümse_hayata

Üye
Üye
Çankaya Belediyesi trafik temalı engelsiz bir park çalışmalarında son noktaya geldi. Çankayalı çocuklar engelli engelsiz ayrımı olmaksızın birlikte gülüp oynayıp açık havada ders yapacaklar.

untitled-3(92).gif

Yaşanabilir bir kent için kolları sıvayıp dört bir köşede park çalışması yaparak ilçeye kısa sürede 100’ü aşkın park ve yeşil alan kazandıran Çankaya Belediyesi, trafik temalı bir park yaparak engelli engelsiz tüm çocukları aynı eğitim parkında bir araya getirecek. Çiğdem Mahallesi’nde bulunan Nimet- Erdoğan Meto Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi ve İş Okulu’nun yanındaki 3320 metrekarelik arazide yapılacak olan parkta çocuklar trafik eğitimi aldıkları gibi açık havada ders yapma olanağı da bulacaklar. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, çocuk-yaşlı, kadın-erkek, engelli-engelsiz demeden ayrımsız olarak toplumun her kesimini parklarda buluşturarak ortak yaşam alanlarının paylaşımını artırmayı amaçladıklarını belirterek, “Çiğdem Mahallesi’nde yapacağımız yeni parkımızı da bu yönde planladık ve inşa sürecine yakında girişeceğiz. Bir engelli eğitim merkezinin yanında inşa edilecek bu parkımız diğerlerinden biraz daha farklı bir tasarıma sahip olacak. Trafik temalı planlanan parkımızda her türlü sinyalizasyon ve tabela sistemiyle bir eğitim pistimiz olacak. Bunların yanı sıra bedensel engelli yurttaşlarımızında yararlanacağı spor alanları da olacak. Bisiklet ve yürüyüş yollarınında yer alacağı parkımızın önemli özelliklerinden birisi de açık hava dersliği olacak. Çevre okullardan açık havada ders yapmak isteyen öğretmen ve öğrencilerimizin yararlanacağı, trafik eğitimin yanı sıra farklı derslerin de işlenebileceği bir yer yaparak, çocuklarımız doğayla başbaşa iken öğrenmenin keyfini yaşatmak istiyoruz” diye konuştu. Tanık ayrıca, ilçe genelinde başlattıkları yeşil alan ve park atağının eylül ayından itibaren başlayacak açılışlarla göze görünür hale geleceğini söyledi.

Tekerlekli Sandalye