Ceza evindeki baba bakım ücretinde gelir hesabına dahil edilir mi?

asktanrisi

Üye
Üye
iyi akşamlar dükkan almayı düşünüyoruz annemin üzerine annem bakım maaşı alıyor ben özürlü maaşı alıyorum aralıkta 986 alacağım birde 220 tl ve 250 tl olmak üzere 2 tane kira gelirimiz var kendimiz 300 tl kirada oturuyoruz babam başka şehirde cezaevinde onada gönderiyorum izne de geliyor
1-) babam evde bakım maaşında gelir hesabına dahil edilirmi?hiç sormamıştım shçek e öğrenmek istiyorum
2-) eğer babam gelir hesabına dahil edilmezse dükkanı alsak boş kalsa kiraya vermesek yinede maaş kesilirmi
3-) eğer babam gelir hesabına dahil edilirse kiraya versek alacağımız dükkanı en fazla ne kadara vermemiz gerekiyor kiraya
220 tl ve 250 tl kiralar
aralıkta 986 tl alacaz 2022 yi
ve bakım maaşı 3 soruma yanıt yazabilirmisiniz?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hapishanedeki babanızın gelir gider hesabına dahil edilmesi konusunda en net bilgiyi shçek verecektir bence hesaba dahil edilmeyecektir böyle bir durumda tecrübe sahibi degilim o yüzden net birşey diyemeyecegim shçek daha net cevabı verecektir.
Dükkan alma konusuna gelince burda biraz sakınca görüyorum kuruma dükkan aldığınızı bildireceksiniz ancak kuruma biz dükkan aldık kiralamayacağız boş duracak derseniz kurum burda herşeyden önce gelir gider durumunuzu tekrar gözetmek tekrar görmek ister, biz dükkan aldık boşboş duracak gelir getirmeyecek deseniz kurum biraz burada olumsuz düşünebilir o yüzden en azından bana riskli geldi.
250+220 kira ortalama 330 lira 2022 maaşı 800 lira eder anne ve sen sayılırsa zaten ancak bakım maaşı sınırındasınız birde dükkan kirası gelirse evde bakım maaşı kesilir, babada sayılır derlerse kira 350 lirayı geçmesin derim.
Bu durumda sizin iş gerçekten hr yönüyle riskli bence dükkan almadan önce yazılı olarak shçekten bütün soruların cevaplarını yazılı olarak isteyen dilekçe yazın eger gelecek cevap olumlu olur maaş kesilmez dükkan alabilirsiniz derlerse alın ama yok kesilir derlerse ona göre maaş daha kesilmeden almamış olursunuz sizin durum biraz dediğim gibi riskli o yüzden net birşeyler yazıp sizin maaşınızın kesilmesini yada sıkıntı yaşamanızı istemem yazılı dilekçe ile bütün soruları yöneltip hangi durumlarda maaşın kesilecegini sorun gelecek cevaba göre davranırsınız.

Tekerlekli Sandalye