Ceza evindeki hükümlü sgk emekli bankadan promosyon ve bayram ikramiyesi alabilir mi

serbetcimehmet

Üye
Üye
SELAM ARKADASLAR

Ben mahkeme kararı ile bir hükümlü sgk emeklisinin vasi'liğini yapmaktayım,konuya vakıf olanların beni aydınlatmasını istirham ediyorum,

sgk emeklisi bir hükümlü bankaların verdiği emekli maaşlarına verilen promosyon parası alabilir mi,ve de bayram ikramiyesi alabilir mi ?

saygı ve sevgilerimle

Hakan.60

Üye
Üye
Kısıtlayıcı bir madde görmedim.Emekliliği hak etmiş ve hüküm yemiş dahi olsa bu hakkı elinden alınmamış.dolayısı ile hükümlülük bu paraya engel degildir.

serbetcimehmet

Üye
Üye
ewt normalde öyle görünmekte fakat bayram ikramiyesi ödemesi yapılmakta fakat emekli maaşına bankaların verdiği promosyon paraları verilmemekte en azından ben alamadım bimere yazdım henüz yanıt dönülmedi

Hakan.60

Üye
Üye
Banka promosyonunda esas maaş aldığı banka ile çalışmaktır.
Kişi hür veya mahkum farketmez sonuçta maaşı o bankanın hesabına girdi çıktı yapıyorsa o bankada promosyonu vermek zorunda.bildiğim kadarı ile promosyon konusunda da bağlayıcı kısıtlayıcı bir madde yok.
Bimer den cevap bekleyiniz.ayrıca yerinizde olsam promosyonun neden verilmediğini (eğer verilemedi ise) neden verilmediğini yazılı bir şekilde sorup öğrenirim.

Tekerlekli Sandalye