CHP: Engelli Milletvekili Adayları ve İl Genel Meclisi Üyeleri Çıkaracağız

gülümse_hayata

Üye
Üye
CHP Genel Merkez Engellilerden Sorumlu Parti Meclis Üyesi Turhan İçli, 'Partimizin Destekleriyle Önümüzdeki Genel Seçimlerde CHP'den Engelli Milletvekili Adayları ve İl Genel Meclisi Üyeleri Çıkaracağız' Dedi

CHP Genel Merkez Engellilerden Sorumlu Parti Meclis Üyesi Turhan İçli, 'Partimizin destekleriyle önümüzdeki genel seçimlerde CHP'den engelli milletvekili adayları ve il genel meclisi üyeleri çıkaracağız' dedi.

İçli, Atabey Grup'un destekleriyle düzenlenen yemekte, Manisa'daki engelli derneklerin üyeleriyle bir araya geldi. Ufuk Plaza'da düzenlenen yemekte konuşan İçli, partisinin engellilere büyük önem verdiğini belirtti. İçli, 'Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, partisini yeni yönetim kurulunu ve parti meclis üyelerini oluştururken biz engellilere de yer verdi. 18 Aralık 2010 tarihinde beni parti meclisi üyeliğine getirdi. Bu engelli vatandaşlarımız için büyük bir onurdur' dedi.

Amacının engellileri siyasete sokarak örgütlenmesini sağlamak ve haklarını aramak olduğunu kaydeden İçli, şöyle devam etti:

'Bunun için 2011 genel seçilerine kadar tüm illeri gezeceğim. İlk ziyaretimi Manisa'ya yaptım. Artık engellilerinde toplumun bir parçası olduğunu göstermek amacıyla, engelli vatandaşlarımızı siyaset yapmaya çağıracağım. Haklarımızı artık siyasi kanattan arayacağız. Hak arama mücadelemizi CHP'nin çatısı altında gerçekleştireceğiz.' CHP Genel Merkezi'nde engelliler için yeni bir çalışma başlattığını söyleyen İçli, önümüzdeki genel seçimler için engelli milletvekili adaylarını, il genel meclisi adaylarını çıkaracaklarını dile getirdi.

İçli, 'Bu konuda partim ve genel başkanım gereken desteği veriyor. Her ilde engelli adaylar için kontenjanlar tanınacak. Her ilden bir engelli milletvekili adayı ve il genel meclisi üyesi adayları çıkarılması için çalışmalar başlatıldı. Artık TBMM'de engellilerin de söz hakkı olacak. Engellilerin sorunlarına çözüm için 11 madde belirledik, çözüm önerimizi CHP genel merkezimizde benimsedi. CHP önümüzdeki genel seçimlerinde iktidar olduğunda engellilerin sorunlarını ortadan kaldıracak 11 çözüm yolunu uygulamaya başlayacak. Bu konuda hiçbir engelli vatandaşımızın tereddütü olmasın' diye konuştu.

Manisa'da engellilere her zaman destek olan Manisalı iş adamı Atabey Grup Yönetim Kurulu Başkanı Kamber Atabey'e teşekkür plaketi veren İçli, daha sonra Atatürkçü Düşünce Derneği Manisa Şubesi, Eğitim-İş Sendikası ve Hacı Bektaş Kültür Derneği Manisa Şubelerini ziyaret etti.

(TUR-BEL-NÖZ) - MANİSA (Anadolu Ajansı)

Tekerlekli Sandalye