CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey milletvekilliğinden istifa etti!

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
59bc36847152d809e4ac989a.jpg

CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey milletvekilliğinden istifa etti. Pavey yaptığı basın açıklamasında istifasına gerekçe olarak sağlık sorunlarını gösterdi.

Açıklamasında seçmenlere ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na teşekkür eden Şafak Pavey, "Altı yıldır yürekten inanarak sürdürdüğüm mücadeleye bundan sonra da milletvekili olmadan devam etmeye kararlıyım" ifadelerini kullandı.

Şafak Pavey'in açıklaması şöyle:

safak_pavey_istifa.jpg

İstifa için TBMM onayı gerekiyor!

TBMM İçtüzüğü'ne göre bir milletvekilinin istifası tek taraflı olamıyor. İstife dilekçesi Meclis Başkanlık Divanı tarafından değerlendiriliyor.

İstifanın geçerliliğini tespit eden Divan, dilekçeyi Meclis Genel Kurul gündemine sunuyor. Genel Kurul'da görüşme yapılmaksızın oylama yapılıyor. Toplantıya katılanların salt çoğunluğunun oyuyla istifa kabul edilebiliyor.

Kaderlerimizdeki ortak yanlar, benzeyen taraflarımız sebebiyle bu kadını seviyorum hemde çok... :( Her ne kadar yaşamlarımız çok farklı olsa da kaderin buluşturduğu yeni bir tesadüfü az önce öğrendim ve ne ilginçtir ki dilekçesinde 15.09.2017 yazıyor. Bende dün istifa dilekçemi verdim ve tıpkı sevgili Şafak'ın öngördüğü mazeret olarak '' Sağlık sorunlarımı daha fazla ertelemem mümkün olmadığı için...'' ifadesini kullandım. Ve sonuç benimde istifam kabul edilmedi :) hatta üst onaya gönderilmek bir yana anında imha edildi...

Hayat tesadüflerle doludur biliyorum ama bu kadınla aramızda çok fazla kaderdaşlığımız var. Ben sadece paylaşmak istedim. Kendisine yeni yaşamında sonsuz başarılar ve sağlıklı bir gelecek temenni ediyorum.

Bana gelince her ne kadar istifa dilekçem kabul görmüş olmasa da önümüzdeki 3 ay sonunda işten kesinlikle ayrılmayı ve yazarlığa gönül rahatlığıyla ilk adımı atmanın hayaliyle yaşıyorum.

Sevgiyle kalın dileğimle...

Tekerlekli Sandalye