CHP'nin engelsiz insan projesi

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Kendiside engelli olan chp millet vekili adayı şafak pavey chp nin engelsiz projesini açıkladı.
Pavey iktidara gelmeleri halinde engelli envanteri çıkartacaklarını söyledi. En son 2002 yılında engellilerin sayıldığını o sayımda da gerekli ayrıntıların sayıma eklenmediğini söyleyen pavey engellilerin iş eğitim maddi kazanç gibi tüm ayrıntıları içinde barındıran bir sayım yapacaklarını söyledi.
Dünyanın hiçbir yerinde kullanılmayan balthazar formulünü kaldıracağız özürlü tanımı yerine engelli sözünü kullanacaklarını bu bağlamda özürlüler idaresi başkanlığınında adını değişeğiz diyen şafak pavey projenin ayrıntılarını önümüzdeki günlerde daha detaylı açıklayacağız dedi.

F

Fırtına

Guest
engelli insanların dertlerine (sorunlarına..) deva olacak hoş/güzel vaatler.. dilerim, vaatlerin rengi pembe değildir.!!!
dünyanın hiçbir yerinde kullanılmayan balthazard formulünü kaldıracağız
..........ben en çok bu vaat'e sevindim..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Akşam haberlerinde bende göz ucuylada olsa dinledim şafak paveyi. Engelsiz insan projesinde tek somut söylem balthazard formulünün kaldırılacağı idi. Pavey, bir kolu ve bacağı olmadığı için dünyanın her yerinde %90 üzeri rapor aldığını ancak geçen yıllarda türkiyede bir hastanede aldığı raporun %70 olduğunu söyledi. Doğrudur balthazard formulünden herkes şikayetci. Kaldırılması çok doğru bir karar olacaktır. Ancak projeye dair diğer açıklamaları beni pek tatmin etmedi. Özürlü kontenjanlarının doldurulacağı, devlet demir yollarında engelli kişinin refakatcisinin ücretsiz yolculuk edeceği, THY nin engellilere yönelik indirimlerinin iyleştirileceği v.b gibi aslında var olupta içeriğinde eksiklikler olan hakların iyleştirilmesi vaadi. Tabi bu projenin neden seçim beyannamesinde yer almadığınıda merak etmiyor değilim.

Birde ben şafak pavey konuşurken onu anlamakta zorluk çekiyorum. :) Çok romantik bir dili var. Tamam siyasete yeni girmiş biri. Yıllanmış siyasetciler gibi konuşmasını beklemiyorum ama bir konuyu anlatırken en azından daldan dala atlamasa çok daha anlaşılabilir olur.

Tekerlekli Sandalye