Çift taraflı kalça çıkığında düşürülen rapor oranı?

calinan

Üye
Üye
Merhaba Halil bey. Tlfndan girdigim icin forumu cok fazla didikleyemedim.bir sorum olacak yardimci olursaniz cok sevinirim.2005 %45 suresiz ortopedik raporum var.gecen yil vergi indirimi icin basvurdugumda hastaneye yonlendjrdim ve hastane oranimi %12 ye dusurdu hem de hic.muayene etmeden.sadece filme bakarak..vergiden yararlanamadim.o aralar isten cikmistim.simdi 5 aydir yine calisiyorum ve vergi indiriminden yararlanmak istiyorum.tekrat hastaneye gttigimde dusurmelerinden korkuyorum.birde elimdeki surekli raporumun yanmasindan. Elimdeki raporumla ayni degerde oran verecek onerilen yetkili hastane varmidir acaba.bu arada rahatsizligim dogustan iki tarafli kalca cikigi,sag ameliyatli ve platin var.sol 3 cm ,kisa ve bel kemiginde egrilik..sizce %12 mi olur

Tesekkurler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bana göre kesinlikle çok çok düşük bir oran almışsınız. Önereceğim bir hastane yokta yeniden rapor almanızı öneririm. Eğer yine %40 ın altında oran verirlerse bu sefer rapora itiraz edip hakem hastanesine sevkinizi isteyebilirsiniz. Hakem hastanesi en gerçekci oranı verecek hastanedir.

calinan

Üye
Üye
Cevabiniz icin tesekkur ederim..tekrar baska bir hastaneye basvurayim ozaman.Marmara univ hast. Dusunuyorum acaba kolaylikla ve hakettigim orani alabilirmiyim.elimdeki kartal egitim arastirmanin,vergi icin dusuren de kwndileri oldu..vergi indirimi icin basvurdugumda oran dusurulunce elimdeki engelli raporum yanmiyor degilmi..

sakaryalı54

Üye
Üye
Aynı sorunu ben yaşadım doğuştan kalça çıktığı olduğu için oran verilmiyormuş bilginiz olsun heyetteki ortopedi doktoru öyle dedi

calinan

Üye
Üye
Allah allah. Ne sacmalik yaa. Sonrdan olunca kaza,dogustan olunca Allah verdi mi oluyoruz yani. Tum yasantimizi etkileyen,hareket kisitliligi yapan bi durum. 100 mt.bile yuruyemiyor ,10 dkdan fazla ayakta duramiyorken ,merdiven cikamiyorken vs.vs saglama mi cikariyolar bizi. Allah onlara da versin. Bu oranlari belirleyip onaylayanlara....

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Doğuştan kalça çıkığı için oran verilmemesi diye birşey yok. DR direk sallamış. Hemde o biçim sallamış.

calinan

Üye
Üye
Halil Bey,merhaba,dun bu durumla ilgili BIMER e sikayet yazdim.Bimer hastaneye,kamu hast.sekreterligine vs.bicok yeere yollamis dilekcemi..bugun gelen cevabi oldugu gibi kopyaliyorum
HASTANEMİZ SAĞLIK KURULUNA BAŞVURULDUĞU TAKDİRDE AYRINTILI BİLGİLENDİRME YAPILACAK VE YARDIMCI OLUNMAYA ÇALIŞILACAKTIR.

KARTAL DR LÜTFİ KIRDAR EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ
I
Simdi sorum şu.bu maile istinaden inanip gideyimi,elimdeki raporu riske atmis olirmuyum. duzeltirler mi i,
Yoksa kale almayip baska bi hastaneye trkrar mi gideyim.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam calinan,

Madem ki Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi % 45 olan raporunu % 12 ye kadar düşürdü ve sen BİMER e itiraz dilekçesi yazdın o halde neden geri adım atasın ki kardeşim elindeki cevaben yazılmış belgeyle git yarın biran önce sana verilmesi gereken gerçek raporu yazıp versinler yani ben olsam senin yerinde başka bir hastaneden % 45 alacağıma inadına aynı hastaneden almaya çalışırdım. Bu biraz da keçi inadına sahip olmakla ilgili ama işin şakası bir yana her ne kadar gidip görmediysemde anlatılanlara göre İstanbulda en düşük engelli sağlık raporu düzenleyen hastane ünvanını almış oldu. Bu seninle birlikte kaçıncı vaka.

Yine de sen bilirsin ama birisi çıkıp da bu hastaneden yeteri kadar şikayetçi olmadıkça senden sonrakilerinde daha çok canı yanacaktır diye düşünüyorum. Sen bir ilk olup bu işin peşini bırakmayabilirsin ve çift taraflı kalça çıkıklığına % 12 verilmemesi gerektiğini de orada bulunan doktor ünvanına sahip vicdansızlar bir şekilde anlamalılar ki her engelli suskun kalmak zorunda değildir. Arada senin gibi hakkını, hukukunu arayan hastalar da çıkabilir.

Hakkın olanı alman dileğimle,

calinan

Üye
Üye
Cok tesekkur ederim verdigin bilgiler icin.evt haklisiniz keske benim gibi madur olan herkes sikayetini yazsa da orda olmamasi gerekenler de isini dogru yapsa. Ve ben hakli oldugum halde halen elimdeki suresiz raporumu kaybetmekten korkuyorum ki bunu da yazmistim.insallah mucadelemi kazanirim.

calinan

Üye
Üye
Isin garip tarafi ne biliyomuusn Gazoz Agaci.elimdeki suresiz %45 olan raporu da 2005 yilinda Kartal Lutfu Kirdar vermisti.kendi verdikleri raporu dusurduler bide..45 fazlaysa kac yildir neden bana bu hakki kullandirdin.45 dogriysa 12 yi neye istinaden verdin :)

Bir de acaba randevu alip mi gitmrm gerekecek.yoksa durumu izah edip direk gidip heyete mi gitmem gerekecek.ne yapmaliyim acaba

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
'' kendi verdikleri raporu dusurduler bide..45 fazlaysa kac yildir neden bana bu hakki kullandirdin.45 dogriysa 12 yi neye istinaden verdin ??? ''

İşte bu doğru cümle tıpkı kendi kadrolarındaki kendi açıklarını kapatmak için kamunun EKPSS yapması gibi :) madem kendi koyduğun yasaya kendin riayet etmiyorsun o halde engelli personel çalıştırmakla yükümlü olduğu halde çalıştırmayan özel sektöre ne hakla karışırsın ? gibi. Yani bu ülkede her yerden öyle adaletsizlik var ki hangi birine dert yanayım ? İşin komiği bir de bakan çıkıp açıklama yapıyor övünerek '' EKPSS kadro sayısını arttırdık '' diye...yüzsüzlüğün bu kadarına pes diyesim geliyor ama inan senin yerinde ben olsam o hastaneyi birbirine katmak yerine sakin sakin heyetteki doktorlara neden bu kadar vurdumduymaz olduklarını sorar ve bana mantıklı bir açıklama yapmalarını isterdim. Çünkü her halde diğer hastanelere başvuru hakkın var ama önce kendi hastanenden aldığın rapor için hakkını aramalısın.

Randevu alarak gitmen çok daha uygun olacaktır.

calinan

Üye
Üye
Aynen oyle Gazoz agaci.. Bimer e yazimda da oyle dedim.engelliligin tum haklarina sahip olup,,engelli kadrpsunda calistirilip,vergi indirimi ve erken emeklilige gelince hakkimin olmamasini anlamiyorum dedim ve rahatsizligimi da yazdim.
Birde gercekten benim de acemiligime gelmis demek.yani doktor 12 yazdi da heyet de demediki neyin var.bide basvuru belgelerinin arasina eski raporun fotokopisini de eklemistim ki gorsunler diye ama hepsi ezbere is yapiyolarmis.ustelik 2005 teki halime gore inanin suan daha kotu durumdayim.Ama dediginiz gibi cookk oyunlar donuyo cokk.. Neyse bakalim sonuc ne olacak.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Calinan,

Doğuştan kalça çıkıklığı nasıl bir rahatsızlık inan bilemiyorum benim ki sadece bir tahmin ama bende çift taraflı kalça kireçlenmesi var ve son devrede bir taraftan ameliyat oldum, en yakın zamanda da diğer taraftan total kalça protez ameliyatı olacağım. Dayanılmaz ağrılardan bayıldığımı bilirim ve acıya çok dayanıklı olmama rağmen bu artroz, nekroz denilen hastalık insana yaşarken ölümü aratıyor. Demem o ki sizin doğuştan bugüne kadar olan sürecinizin çok daha sancılı olduğunu düşünüyorum ve bu vergi indirim hakkını almadan emekli olabilmeniz imkansız. O yüzden size verilmesi gereken haklarınızın bir şekilde rapor oranını düşürerek elinizden alınacak olma telaşıyla hızlı yazmış olabilirim ama haklarınızı ne olursa olsun sonuna kadar aramanızı istiyorum.

Sizinle aylar önce de yazışmıştık ve hala umutların bitmediğini hatırlatarak sizden en güzel haberleri almayı beklediğimi unutmayın. Rapor hakkında son gelişmeler, vergi indirim hakkınızı almanız ve sonrasında emeklilik işlemlerinizi de bizlerle paylaşırsanız çok daha fazla üyeye yardımcı olmuş olacaksınız. Bu forumlardan bir çok engelli arkadaşımız edindiği bilgi sayesinde kendilerine engelsiz bir dünya yaratmayı başarıyorlar. İnşallah sizde bu yolda bizlere bir ışık olursunuz.

Herşey gönlünüzce olsun dileklerimle

calinan

Üye
Üye
Cok gecmis olsun.evt gecen yil da yazismistik..gercekten zor ve bol agrili gunlerle bugunlere gelmeye calistim.kirecleme bende de oldu.kalca ve diz eklemlerimin agrilari cok fena.sag kalcada platin var.hareket kisitliligi,kisalik,ne ayakta fazla kalmak ne uzun Yuruyebilmek.ve yillarin verdigi asinma ile belde de egrilik..
Insallah hakkim olan orani alabilirim,mucadelemi kazanirim.fazlasini istemiyorum. . Gelismeleri sizi.le paylasacagim
Hersey icin tesekkurler.

calinan

Üye
Üye
Merhaba yine ben,
Merakinizi gidereyim dedm ama inanin tahmin ettiginiz gibidir..ilgili hastaneyi aradim ve bimerden gelen maille birlikte elimdeki raporu mail olarak ilettim.bugun aradilar beni.soyledikleri gayet klasik ve yuzsuzceydi.piskin piskin bana elimdeki raporun halen gecerli oldugunu ama 2005ten beri oranlarin degistigini.ondan dolayi da vergi indirimi icin bukadar dusuk yuzde verildigini soyledi.dedim bunu sadece sizin hastaneniz yapiyo.yok efendim bize gelen oran cetveline gore yapiypruz biz diyo..peki hanimefendi ben tekrar gerekli yerlere ulasirim dedim.kapattim telefonu.....

calinan

Üye
Üye
Kendilerince haklilar.isyerndeydim,fazla musait deildim.keskr deseydim bana cift tarafli kalca.cikigi oranini,3cm kisalik oranini sag ameliyatli,platin ve guc kaybi arti olarak hareket kisitliligi oranlarini soylermisiniz... ustelik okadar agri ve belde kayma.. acaba butun bunlara utanmadan yine %12 mi diyecekti merak ettim dogrusu.

calinan

Üye
Üye
:( marmara univ.hastanesnde deneyecem sansmi.ama bimere bunlarn verdigi cevabi yazmak istiyorum

Tekerlekli Sandalye