Çift taraflı kalça çokığına oran verilmedi?

sakaryalı54

Üye
Üye
2 sene önce oglum için rapor almıştık %96 agır özürlü teşhis parapleji+meningomyelosel

10 gün önce heyete girdik şimdi yeni rapor aldık % 55 vermişler teşhis:hafif düzeyde bilişşel gelişimde gerilik+ meningomyelosel

hastalıgı konusunda herhangi bir gelişme olmadı. heyetteki ortopedi doktoru çift taraflı kalça çıkıgı oldugunu ama yürüyemedigi için oran verilmiyor dedi öyle birşey var mı hesaplamayı yapabilen arkadaş yardımcı olabilir mi

lütfen.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Nasıl yani? Çift taraflı kalça çıkığı var ve hasta yürümediği için oran vermediler mi?

sakaryalı54

Üye
Üye
evet halil bey doguştan belden asagısı tutmadıgı için yürüyemedigi için kalça çıkıgına oran verilmiyor dedi ortopedi doktoru doktorları dolaşırken ortopedi doktoru film istedi çektirdik heyetteki doktor öyle dedi filime bakıp kalça çıkıgı var ama doguştan yürüyemedigi için oran verilmiyor dedi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Saçmalığın daniskası. Bence o verilen raporla birlikte derhal il sağlık müdürlüğüne giderek rapora itiraz ediniz.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Arkadaşlar,

Aslında bence de saçmalığın daniskası ama ne yazık ki işte bu ülke benim ülkem ve gerçekten de doğumsal kalça çıkıklığına başka bir rahatsızlığı bulunmasa dahi en az % 40 oranı gerekli olan durumlarda bile bu oranı vermiyorlar. Hele kısalık olmadığı sürece bilateral denilen çift taraflı kalça çıkıkları en fazla % 20- 36 arası alabiliyor. Burada asıl merak ettiğim siz bu raporu neden yenileme gereği duydunuz ve aslında çocuğunuzun yürüyememe probleminin kalça çıkıklığından değilde başka bir hastalıktan kaynaklandığını düşünüyorum. Doktor değilim ama bugüne kadar öyle vakalarla karşılaştım ki inanın hastayı siz görseniz bu ülkede yaşamaya isyan edersiniz ama heyetin verdiği oran sadece % 20 bu nasıl bir mantıktır ? bu nasıl bir hipokrat yeminidir ve bu nasıl bir insanlık dışı uygulamadır henüz çözebilmişde değilim ama yaşananlar gerçek tıpkı sizin anlattığınız gibi.

sakaryalı54

Üye
Üye
2 senelik süreli raporumuz vardı %96 agır özürlü raporu o yuzden yeniledik 2 sene önce %96 raporu aldıgımızda ortopedi doktoru çift taraflı kalça çıkıgı için % 20 oran vermişti bu doktorun öyle demesi beni şaşırttı

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Arkadaşlar,

Selam sakaryalı54 amacım tamamen size yardımcı olabilmek ve inanın çok üzgünüm yaşadığınız olayın etkisini tahmin edebiliyorum ama şu anda da kafamı en çok kurcalayan soru % 96 ağır özürlü olarak verilen bir rapor (oğlunuz doğuştan itibaren yürüyemiyor ve yürüyebilmesi için tedavi uygulanıp uygulanmadığını bilemiyorum ) nasıl olur da süreli olarak verilebilir ?

Burada sizin başınıza gelenler benim aklıma, mantığıma ve duygularıma tamamen ters geldiği için soruyorum bilen birisi varsa bunu bana açıklayabilir mi ? % 96 ağır özürlü olupda doğuştan itibaren yürüyemeyen bir çocuğa nasıl olur da süreli rapor verilir ? amaç ne ? bu insanları 2 senede bir heyet önüne çıkarmak için binbir işkenceye maruz bıraktırmak mı? tedavinin olumlu olup olmayacağına karar vermek mi ? nedir amaç ? ben burada hiçbir iyiniyet göremiyorum ve aslında süreli raporların sadece psikiyatri bölümü hastaları için olacağını yada iyileşme şansı yüzde yüze yakın hastalar için olmalı diye düşünüyorum. Bir engelli için rapor çıkarmanın tüm zorluklarını bilen ve yaşayan biri olarakda size tavsiyem sakaryalı54 şu yeni alacağınız raporun kesinlikle süresiz olarak düzenlenmesi için ısrar edin ama ki çocuğunuzun yürüme şansı varsa ve iyileşme umudunuzu kaybetmeyin ve bırakın raporu falan yeter ki çocuk iyi olsun.

Bir insanın ne kendisi için ne de yakını için herhangi bir çıkar uğruna engelli raporu almak isteyeceğine kesinlikle ihtimal vermiyorum bunu benim ne kalbim ne de aklım kabul etmiyor ve en çok da istediğim rapor oranının canı cehenneme diyesim geliyor yeter ki engelli bir an önce iyileşme gösterebilsin. Yemişim bu devletin mantıksız engelli rapor oranlarını gün gelir devran döner ve hakkını vermeyen ne kadar heyet doktoru varsa işte onların bir gün....Allahın takdirine bırakıyorum yeterince üzgünüm arkadaşım.

Allah yar ve yardımcınız olsun dileklerimle,

sakaryalı54

Üye
Üye
Selam Arkadaşlar,

Selam sakaryalı54 amacım tamamen size yardımcı olabilmek ve inanın çok üzgünüm yaşadığınız olayın etkisini tahmin edebiliyorum ama şu anda da kafamı en çok kurcalayan soru % 96 ağır özürlü olarak verilen bir rapor (oğlunuz doğuştan itibaren yürüyemiyor ve yürüyebilmesi için tedavi uygulanıp uygulanmadığını bilemiyorum ) nasıl olur da süreli olarak verilebilir ?

Burada sizin başınıza gelenler benim aklıma, mantığıma ve duygularıma tamamen ters geldiği için soruyorum bilen birisi varsa bunu bana açıklayabilir mi ? % 96 ağır özürlü olupda doğuştan itibaren yürüyemeyen bir çocuğa nasıl olur da süreli rapor verilir ? amaç ne ? bu insanları 2 senede bir heyet önüne çıkarmak için binbir işkenceye maruz bıraktırmak mı? tedavinin olumlu olup olmayacağına karar vermek mi ? nedir amaç ? ben burada hiçbir iyiniyet göremiyorum ve aslında süreli raporların sadece psikiyatri bölümü hastaları için olacağını yada iyileşme şansı yüzde yüze yakın hastalar için olmalı diye düşünüyorum. Bir engelli için rapor çıkarmanın tüm zorluklarını bilen ve yaşayan biri olarakda size tavsiyem sakaryalı54 şu yeni alacağınız raporun kesinlikle süresiz olarak düzenlenmesi için ısrar edin ama ki çocuğunuzun yürüme şansı varsa ve iyileşme umudunuzu kaybetmeyin ve bırakın raporu falan yeter ki çocuk iyi olsun.

Bir insanın ne kendisi için ne de yakını için herhangi bir çıkar uğruna engelli raporu almak isteyeceğine kesinlikle ihtimal vermiyorum bunu benim ne kalbim ne de aklım kabul etmiyor ve en çok da istediğim rapor oranının canı cehenneme diyesim geliyor yeter ki engelli bir an önce iyileşme gösterebilsin. Yemişim bu devletin mantıksız engelli rapor oranlarını gün gelir devran döner ve hakkını vermeyen ne kadar heyet doktoru varsa işte onların bir gün....Allahın takdirine bırakıyorum yeterince üzgünüm arkadaşım.

Allah yar ve yardımcınız olsun dileklerimle,

tşk ederim tüm engelli arkadaşlarımın ALLAH yardımcısı olsun inşallah.süreli rapor verilme nedeni hafif düzeyde bilişsel gelişimde gerilik oldugu için 2 senedir rapor çıkartırıyorum heyete sordugumda onu takip ediyoruz diyorlar 2004 senesinden beri 2 senede bir rapor çıkartıyoruz.rehabitasyona fizige götürüyoruz ben raporun oranında degilim aslında bir doktor önceki raporunda oran verirken bu doktorun oran vermemesi insanın zoruna gidiyor açıkcası.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam sakaryalı54,

Beni yanıtladığınız için çok teşekkür ederim. Duygularınızı anlayabiliyorum ve yeni raporunuzu en kısa zamanda istediğiniz gibi alabilmenizi diliyorum. Aslında gönlümden geçen çocuğunuzun engelli raporuna ihtiyacı kalmayacak şekilde iyileşmesi. Olurda bir gün çocuğunuz iyileştiğinde yada olumlu yaşanan her gelişmeyi bizlerle paylaşırsanız çok mutlu olacağımızı da belirtmek isterim.

Yeniden Allah yar ve yardımcınız olsun dileklerimle,

Tekerlekli Sandalye