Cinsel tacize uğrayan bir erkek çocuğu!

F

Fırtına

Guest
http://engelliler.gen.tr/f78/cinsel-tacize-ugrayan-cocuklar-4745/

bu konuyu okuduğumda seneler öncesine gittim.. 9 yaşında idim.. erenköy ticaret kız lisesinde annem çalışıyordu.. ve biz okula ait yan taraftaki evde oturuyorduk.. evimizin kocaman bir bahçesi vardı.. bahçemize bitişik bir bina vardı.. 3 katlı bina idi.. binanın alt katı bir bisiklet tamircisi dükkanı idi.. bu dükkanın arka penceresi bizim bahçeye bakıyordu.. pencere demirli idi.. (iyi ki demirli idi..)

bir kız arkadaşım vardı.. o bize gelir, ben onlara giderdim.. arkadaşımın 7 yaşında erkek kardeşi vardı.. çocuğu onlara gittiğimde, dışarda bisiklet sürerken görürdüm..

bir gün arkadaşıma gittiğimde, kardeşi bir tuaf'tı.. odasından dışarı çıkmıyor, bizimle hiç konuşmuyor, oyunlarımıza katılmıyordu.. bir hafta geçti aradan.. bu bir hafta içinde 1-2 kez yine evlerine gittiğimde, çocuk yine o ruh hali içindeydi..

bu bir hafta sonu bitiminde yine evlerine gittim.. şu an ne oldu da bize anlattı pek hatırlamıyorum.. bir şekilde anlattı..

bisikletinin lastiği patlamış ve tamirci ye götürmüş.. ve o gün tamirci çocuğa tecavüz etmiş..

üçümüzde çocuğuz.. kimseye bir şey söyleyemiyoruz.. eve geldim 1 hafta dışarı çıkmadım.. bahçeye dahi çıkmadım.. adam arada bir bizim bahçeye bakan pencereden bize bakardı.. dışarı çıktığımızda da adamı devamlı görürdük.. o günden sonra bahçede oynamaya korkar oldum.. tamirci dükkanının penceresi bizim bahçeye bakıyor ya.. adam 55 yaşlarında idi..

aradan 1 hafta geçmişti.. yine arkadaşıma gitmiştim.. çocuk yine o haldeydi.. durumu hiç iyi değildi.. o an hemen mutfağa gittim.. çocuğun annesine herşeyi anlattım.. ve hemen babasına haber verildi.. baba geldi.. doğru karakola gidildi ve bisiklet tamircisi adam tutuklandı..

aradan yıllar geçti.. o çocuk yaşadığı bu olayı unuttu mu, yoksa etkisinde kaldı mı, hala etkisinde mi, acaba......?! bilemiyorum..

gülümse_hayata

Üye
Üye
Unutulması zor bir durum o çocuğun benliğinde açtığı yara kapanabilirmi .Bu tür insanlara söyleyecek hiç bir söz bulamıyorum sadece esefle kınıyorum. Nasıl bir zalimlik nasıl bir canavarlıktır bu aklım almıyor .Bu tür insanlardan Allah çocuklarımızı korusun.

F

Fırtına

Guest
evet unutulması zor, çok zor bir olay..
dilerim unutmuştur.. bu tür zalim insanlardan Rabbim tüm çocuklarımızı korusun..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bu kişilere sübyancı deniliyor. Aslında bu kişilerin tacizine tecavüzüne uğrayan çocuklar olayı ya ailelerinden gizliyor yada ailesine söylese bile olay aile içinde kapatılıp geçiştiriliyor. Tabi bu durumda sübyancıların ekmeğine yağ sürüyor bir yerde.

Küçük yaşta tacize, tecavüze uğrayan bir çucuğun bu travmayı atlatması gerçekten çok zor. Ailenin bilinçli olması herşeyi çocuğuyla paylaşması hatta yaşına uygun bir dille cinselliği bile anlatması gerekiyor. Tabi birde bu türden durumlarda olayı gizlemek üstünü örtmek yerine mutlaka yapılması gereken şeyi yapıp ilgili birimlere bildirilmesi gerekiyor.

F

Fırtına

Guest
Bu kişilere sübyancı deniliyor. Aslında bu kişilerin tacizine tecavüzüne uğrayan çocuklar olayı ya ailelerinden gizliyor yada ailesine söylese bile olay aile içinde kapatılıp geçiştiriliyor. Tabi bu durumda sübyancıların ekmeğine yağ sürüyor bir yerde.

evet genelde böyle oluyor..
en sıklığı da çocuğun yaşadığı bu olayı saklaması, hiç kimseye söylememesi.. çok yanlış.. küçük yaşta çocuklarla cinsellik (çocukların anlayabildiği dilde) konuşulmalı.. çok ayıp/günah/yasak gibi sözlerle çocuklar korkutulmamalı.. ebeveynler bilinçli olmalı.. çocuklarla yeri geldiğinde arkadaş gibi konuşmalı, sohbet etmeli.. herşeyi paylaşmalı ki, çocuklar ebeveynlere karşı açık olsun.. herşeyi rahatlıkla anlatabilsin.. korkmadan........ tecavüze uğrayan bir çocuk bu olayı ebeveynlerine anlatmazsa, olay ilgili mercilere bildirilmezse, tecavüz eden sapık ruhlu adam bu çocuğa musallat olur ve çocuğu sık sık rahatsız eder..

çocuklara cinsel tacizde bulunan insanlar kesinlikle ilgili mercilere bildirilmeli..

Tekerlekli Sandalye