Çocukken geçirilen kaza mallüllük sayılır mı?

ayshe

Üye
Üye
Merhaba
Öncelikle herkese hayırlı bayramlar dilerim. benim bir sorum olacaktı başından gecen var mıdır acaba?

Ben 10 yasindayken trafik kazası geçirdim. 6 ay kadar ayagim alcida kaldi. ameliyatim da zor gecmisti. doktorum bana asıl zorlugu 20 yasindan sonra yasiycaksin demisti. gercekten de öyle oldu. 15 dakikadan fazla yol yuruyemiyorum ya da ayakta kalamiyorum. hemen sol kaval kemigimde agri basliyor. biraz daha zorlarsam şişiyor. sonrası bütün gün ayagimin uzerine basamamak oluyor. malumunuz her işin servisi yok ya otobusle minibusle gidiliyor ve yurume mesafesi oluyor. ayrica belimde de düzleşme cikti. sorum şudur bu durum bana malüllük hakkı verir mi? neler yapmam gerekiyor? bir de astımım var raporluyum ama astimim mallüllük verecek kadar degil. bu üçu toplansa rapor oranini gecer miyim acaba? toplam prim gunum 3280 gun sigortalilik surem 19 sene. simdiden tesekkur ederim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhabalar, malulen emekli olabilmek için maluliyetin ilk sigortalılık tarihinden sonra olması gerekiyor. Bu durumda malulen emekli olmazsınız ama eğer %40 ve üzeri bir rapor alırsanız "kademeli engelli emekliliğinden" faydalanabilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye