Çölyak Hastalığı Rapor Oranı

toprakhacer

Üye
Üye
Ben colyak hastasiyim raptor almak istiyorum yuzden kac oranda alabilirim surekli midem agriyor ustumde kirgunlik oluyir calisamiyorum.dizlerim agriyor bana yardimci olurmusunuz

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=17001]toprakhacer[/MENTION] Tam olarak şukadar alırsınız demek oldukca güç oluşan hasara göre bunun kararını ancak doktor verebilir. Ben size fikir olması açısından tabloyu vereyim.

Tablo 3-Üst sindirim kanalı kalıcı bozukluklarının sınıflandırma kriterleri:
Sınıf 1: Özür Oranı:% 10
Üst sindirim kanalına ait semptom ve bulgular veya anatomik kayıp ya da değişim Ve Sürekli tedavinin gerek olmaması Veİstenilen düzeyde kiloyu sürdürebilme Veya Operasyon sonrası sekel olmaması

Sınıf 2 : Özür Oranı:% 25
Üst sindirim kanalına ait semptom ve bulgular veya anatomik kayıp ya da değişim Ve Semptom ve işaretlerin kontrolünde uygundiyet kısıtlaması ve ilaç tedavisi gerektirmesi veya nütrisyonel yetmezlik Veideal kilonun en fazla % 10 altında olma.

Sınıf 3: Özür Oranı:% 50
Üst sindirim kanalına ait semptom ve bulgular veya anatomik kayıp ya da değişim Ve Uygun diyet kısıtlaması ve ilaç tedavisiile tamamen düzelmeyen semptom, işaret ve beslenme durumu Veya Üst sindirimkanalı rahatsızlığı nedeniyle ideal kilonun % 10-20 altında olma.

Sınıf 4:Özür Oranı:% 75

Üst sindirim kanalına ait semptom ve bulgular veya anatomik kayıp ya da değişim Ve Tedaviyle kontrol altına alınamayansemptomlar Veya Üst sindirim kanalı Rahatsızlığı nedeniyle İdeal kilonun % 20 altında olma.

Tekerlekli Sandalye