Çözger raporu hakkında bilgi istiyorum.

Nbayer

Üye
Üye
Merhabalar benim 22 aylık prematüre doğan bir kızım var. Yürüyemiyor oturamıyor yapılan kontroller sonucu çocuğun yürüme oturma problemi çok geri olduğu söylendi rehabilitasyon tedavisi alınması gerektiği bilgisi verildi. Buna istinaden çözger raporu oluşturdular çözger birimine yapılan puanlama sonucu başvurumuzu yaptık. 1 ay içinde onaylanacağını e devlet üzerinden kontrol etmemizi söylediler. Verilen puan hakkında herhangi bir bilgimiz yok 2 yıllık bir rapor olacağı bilgisi dışında. Bizim rahatsızlığımızın engel oranı ne olabilir ve yararlanabileceğimiz haklarımız nelerdir. Formlarda bahsedilen evde bakım parası bizim için geçerli olur mu Bilgi verebilirseniz sevinirim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
22 aylık bir çocuk için bakım maaşı bağlanırmı doğrusu çokta emin olamadım. yönetmelikte yaş şartı aranmıyor ancak bakım maaşı için kişinin öz bakım ihtiyaçlarını bir başkasının yardımı olmadan yapamaması gerekiyor. 22 aylık çocuk zaten anne babaya muhtaçtır.

Nbayer

Üye
Üye
Zaman ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim Halil bey bende sizinle aynı düşüncedeyim umarım yaramıza melhem olur

Nbayer

Üye
Üye
IMG_6739.jpg

çözger rapor sonucumuz özel koşul gereksinimi vardır yazıyor haklarımız nelerdir nerelere müracaat etmemiz gerekiyor.

Memet45

Üye
Üye
22 aylık bir çocuk için bakım maaşı bağlanırmı doğrusu çokta emin olamadım. yönetmelikte yaş şartı aranmıyor ancak bakım maaşı için kişinin öz bakım ihtiyaçlarını bir başkasının yardımı olmadan yapamaması gerekiyor. 22 aylık çocuk zaten anne babaya muhtaçtır.
veriliyor Halil bey bizim komşu alıyordu hastane rapor verdikten sonra sosyal hizmetler gelenler anne mağdur olmasın diye birde ekonomik durumu iyi değilse hemen maaş bağlanıyor

Tekerlekli Sandalye