ÇÖZGER RAPORUNDA ORAN NEDEN YOK

mert

Üye
Üye
slmlar arkadaşlar sizden bir konu hakkında bilgi almak istiyorum çocugum ile ilgili yaşı 5 yaşında *EK-2'de yer alan 23 alan / sistemden çocuk özel gereksinim değerlendirmesi yapılan alanlar seçilerek Ek-3'de yer alan Özel Gereksinim Düzeylerinden birisi yazılır. **ICD kodu yoksa ya da raporda yer alması uygun değilse ÇÖZGER'e uygun terminoloji ile tanının açık adı yazılır ÖZEL GEREKSİNİM DÜZEYİ Bilişsel Gelişim Alanı , Özel gereksinimi vardır (ÖGV) özel gereksinimi vardı Raporun Süresi İki Yıl (Yazı ile yıl olarak yazınız. Sürekli ise "sürekli" yazarak belirtiniz.) bundan ben birşey anlamadım raporda engelli oranı yazmıyor bu olumlu olumlu degilmi

İsen Buga

Üye
Üye
ÇÖZGER raporunda engelli oran yazılmaz ağa. büyük harfle yazdıkların yazılır ancak onun karşılığı şu orana tekabül ediyor diye düşünülür...

Sakir Yamaç

Üye
Üye
Merhabalar
2019 yılı doğumlu Oğlum için 09-11-2023 tarihinden Çözger Raporu için Sağlık Kuruluna gireceğiz.
sormak istediğim bir kaç tane husus var .

2023 Şubat ayında Çoçuğuma Kawasaki rahatsızlığı nedeniyle tanı ve tedavi işlemi yapıldı epikriz raporu var .

2023 Mayıs ayında Hem devlette hem de özelde All B tanlı akut Lenfoblastik Lösemi Teşhisi Kondu.

Şu an itibariyle 3 kür kemoterapi aldı ve 6 eylül 2023 tarihi kardeşinden uyumlu olarak ilik nakli yapılarak tedavisi devam etmektedir.

bu durumda Kawasaki + All Akut Lösemi + İlik nakli ile benim Çözger raporunda Ökgv almam mümkün müdür

daha önce bu hastalıklardan bu sekilde rapor alan var mıdır

İsen Buga

Üye
Üye
Adlı tıp uzmanı değilim ama benim görüşüme göre mümkün gibi gözüküyor.
Geçmiş olsun Allah şifa versin,..

Özge52

Üye
Üye
Arkadaşlar benim bir sorum olacak ben kızlarımın raporunu pisikiyatriden yeniliyorum hiç çözgere gitmedim çözgerdemi ayrı bir muayene yapıyor napıyor bilgisi olan yazabilirmi
Yoksa kağıt verip doktor doktor gezicekmiyiz

İsen Buga

Üye
Üye
Ben gittim; doktor doktor gezdiriyorlar.

mert

Üye
Üye
ÇÖZGER raporunda engelli oran yazılmaz ağa. büyük harfle yazdıkların yazılır ancak onun karşılığı şu orana tekabül ediyor diye düşünülür...
tşkler isen hocam peki hocam bu rapor olumlumu yoksa degilmi 2022 yararlabilirmi peki

Elif altin

Üye
Üye
tşkler isen hocam peki hocam bu rapor olumlumu yoksa degilmi 2022 yararlabilirmi peki
Google ye çözger rapor oranları yazın ogv nin yüzde kaça tekabül ettiğini göreceksiniz. Mesela ökgv yüzde 90 ve üstü ogv yüzde 40 diye biliyorum hafif ogv orta ogv..bogv diye duzeyler değişiyor.

mert

Üye
Üye
Google ye çözger rapor oranları yazın ogv nin yüzde kaça tekabül ettiğini göreceksiniz. Mesela ökgv yüzde 90 ve üstü ogv yüzde 40 diye biliyorum hafif ogv orta ogv..bogv diye duzeyler değişiyor.
tşkler ederim elif hanım googleden dediginiz gibi baktım
Özel gereksinimi vardır (ÖGV)20-39

Hafif düzeyde ÖGV
40-49

Orta düzeyde ÖGV
50-59
İleri düzeyde ÖGV60-69 oranlar böyle elif hanım
elif hanım slmlar Özel gereksinim var (ÖGV var yazıyor raporda bunun puanıda 20 39 yazıyor googlede dogrumudur

Son düzenleme:

İsen Buga

Üye
Üye
googleden alıntı:
"Çözger raporu ile maaş alınır mı? Çözger raporu ile engelli maaşı alma konusu, özel gereksinimli çocukları bulunan vatandaşların merak ettiği konulardandır. Devletin resmi kurumlarına başvurarak, Çözger (Özel Gereksinim) raporu sahipleri adına, evde bakım maaşı ve engelli aylığı alınabilmektedir."

Elif altin

Üye
Üye
tşkler ederim elif hanım googleden dediginiz gibi baktım
Özel gereksinimi vardır (ÖGV)20-39

Hafif düzeyde ÖGV
40-49

Orta düzeyde ÖGV
50-59
İleri düzeyde ÖGV60-69 oranlar böyle elif hanım

elif hanım slmlar Özel gereksinim var (ÖGV var yazıyor raporda bunun puanıda 20 39 yazıyor googlede dogrumudur
Evet oranlar bu şekilde..

Tekerlekli Sandalye