Constantine / YABANCI DIZI

yaşam sevinci

Üye
Üye
Çizgi romanlardan dizi uyarlamak son dönemlerde çok moda oldu değil mi? Şüphesiz bunun en büyük sebebini, çizgi romandan uyarlanan The Walking Dead adlı dizinin bir kablolu kanal olan AMC‘de yayınlanmasına rağmen, Amerika’nın en çok izlenen ulusal kanal dizilerinden Modern Family, The Big Bang Theory gibi dizilerle reyting anlamında mücadele edebilmesi, hatta onlara zaman zaman fark atabilmesi oluşturuyor. İşte bu çizgi romandan dizi uyarlama işinin son örnekleri olan Gotham ve Constantine adlı yeni dizilere bir göz atalım istedim. Başlayalım mı?
NBC'nin Yeni Dizisi
Constantine
constantine-4594d2fc7-b.jpg

Bilgiler
Yönetmen:Romeo Tirone, Neil Marshall
Senaryo:Daniel Cerone, David S. Goyer, Mark Verheiden
Ülke:ABD
Sezon: 1.Sezon
Gelecek Bölüm: Waiting for the Man (S01xE13)
14 Şubat 2015 Cumartesi 01:00 (GMT+2 İstanbul)
Tür: Fantastik, Korku
Rating:7.6
Vizyon Tarihi:24 Ekim 2014 (ABD)
Süre:43 dakika
Müzik:Bear McCreary
Çekim Yeri:Atlanta, Georgia, USA
Puan7.1/10. (155Kullanicidan)

Konusu :Constantine, “doğaüstünün efendisi” lakabı ile bilinen, geçmişte işlediği günahlar ile lanetlenmiş ama kaderi ile savaşmaktan hiç vazgeçmemiş efsanevi karakter Constantine’nin yaşamına odaklanacak. Sonra Constantine, aniden karanlık güçlerin etkisinden kendi insanlığını korumaya çalışan bir karaktere bürünecek, daha doğrusu bürünmek zorunda kalacak ve işte hepsi o kadar…
Dexterın yaratıcılarından Daniel Cerone ve Kara Şövalye (The Dark Knight) serisinin senaristlerinden David S. Goyerın imzası bulunan yeni NBC dizisi Constantine'den ilk fragman yayınlandı. İngiliz oyuncu Matt Ryanın canlandırdığı John Constantine karakteri, DC Comics'in korku çizgi romanı Hellblazer'dan uyarlanıyor ve karakter insan görünümünde dolaşan melekleri ve iblisleri tanıma becerisine sahip. Daha önce Francis Lawrence tarafından beyazperdeye uyarlanan ve başrolünde Keanu Reeves'in yer aldığı Constantine'e nazaran çok daha ayrıntılı bir hikayeye sahip olacağı vaadinde bulunulan dizi.

BAŞLANMAYA DEGER BIR DIZI MI ?
Benim fikrimi sorarsaniz kesinlikle evet daha önce lost, fringe, the walking dead, flash ve arrow izlemiş biri olarak kesinlikle izlenmeye değer buluyorum.

Tekerlekli Sandalye