Coumadin kullanan var mı?

Suffle

Üye
Üye
Çok etkili bir kan sulandırıcı imiş. Bugün göz doktoru gözde ki retina damarları daraldığından dolayı tıkanmasın diye 5 mg olarak verdi. 3 kutu yazmış. Ama eczane sgk ödemiyor dedi. Dahiliye-Kardiyoloji-Kalp damar cerrahisi-Beyin cerrahisi veya nöroloji yazacak dedi.

İnternetten kullanım talimatını okudum. İç kanama ve beyin kanamasına yol açabilirmiş.

Açıkçası korktum. Ne yapmalıyım?

Suffle

Üye
Üye
Bu arada eczacı kan tahlili yapıldı mı diye sordu.

1-2 tüp kan verdim ama sonuç çıkana kadar saat 3 buçuk oldu doktor gitti poliklinikten gösteremedim haliyle

Suffle

Üye
Üye
Kan tahlilini bu sabah gösterdim. Dr tamam başlayabilirsin dedi. Ama korkuyorum prospektüs te yazanlardan. Ne yapmalıyım?

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba Suffle,

Tekrar çok geçmiş olsun dileğimle,
Göz doktoru yazdıysa ve ardından kan tahlilinde bu ilacı kullanmana uygun çıktıysa bence kullanmalısın. Korkuların ilaç prospektüsünü okuma alışkanlığı olan herkesde var ama bir doktor arkadaşım demişti ki;

''Prospektüs okunmalı ama her prospektüsü okuyan hasta ilaç kullanımından vazgeçmekte sırf bu yüzden prospektüs faydalı mı zararlı mı diye düşünmeye başladım. Sonuçta yan etkileri olmayan ilaç yoktur ama ilacın faydaları gözönüne alındığında hastalığın tedavisinde kullanılması önerildiyse kesinlikle kullanılmalıdır'' gibi bir cümleydi...

Kan tahlilin eğer ilacı kullanmana mani olacak bir sonuç çıksaydı zaten doktorunda başka bir ilaç yazardı değil mi?

Şu an hatırlayamıyorum ama kan sulandırıcı bir iğneyi aylarca olmuştum ve onun da prospektüsünde korkunç şeyler yazıyordu :(

Suffle

Üye
Üye
Bu sabah içtim bi tane.

Yarın yine içicem.

Korktuğum gibi iç kanama veya beyin kanaması geçirmedim. :)

İlginiz ve iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim

Söylenenlere göre bu ilacın etki edip ulaşmadığı tek bir damar yokmuş. En küçük damarlarda ki kanı bile sulandırıyormuş.
[MENTION=4830]Gazoz Agacı[/MENTION].

Tekerlekli Sandalye