CP Hastalarında Botox Uygulaması Nekadar Fayda Sağlıyor

nikmikyokk

Üye
Üye
merhabalar 2 bucuk yasında cpli bı oglum var yuzde 80 raporu var sbeynın sol kısmı dogumda oksıjensız kaldı 29 haftalık dogdu.sıze danısacagım bır sorum var

cp li cocuklarda botox uygulaması hakkında bı bılgınız varmı ıse yararmı bu yontem yurumesını oturmasını konusmasını sagalrmı

gülümse_hayata

Üye
Üye
Öncelikle çok geçmiş olsun umarım çocuğunuz sağlığına kavuşur. Sormuş olduğunuz sorunun en doğru yanıtını doktorlardan alabiliriz. Sağlık konusunda bizlerin birşeyler söylemesi doğru olmaz. Ancak duyumları aktarabiliriz net ve doğru bilgiler doktor tarafından alacağınız bilgilerdir.

CP hastalığında botox tedavisi kaslarda gevşeme sağlayarak hastaların ağrılarının azalmasına, eklem deformitelerinin engellenmesine , kas fonksiyonlarının artmasına neden olduğu söyleniyor ayrıca fizik tedavi almasını daha kolaylaştırdığı hakkında bir takım yazılar okumuştum. Dediğim gibi siz çocuğunuzun doktoruyla konuşup ona göre karar alın tekrar geçmiş olsun.

Fulya

Üye
Üye
Bu arada botox uygulamasını yapacak iyi bir doktor buldum. bir ay sonra falan ben yaptırmayı düşünüyorum. Yaptırdıktan sonnra faydalı olup olmadığını yazarım.

Tekerlekli Sandalye