Cumhuriyet tarihinde bir ilk!

gülümse_hayata

Üye
Üye
Orduspor Görme Engelli Futbol Takımı Kaptanı Vedat Yavuz, Cumhuriyet tarihinde bir ilki başararak 2012 Londra Olimpiyat Oyunlarına davet edildi.

Engelli olarak Cumhuriyet tarihinde ilk kez Uluslararası bir organizasyonda Türkiye'yi ve Ordu'yu temsil etme fırsatı yakaladığını söyleyen Yavuz, "Mutlaka madalya için mücadele edeceğim. Ülkemize madalya kazandırmak istiyorum. Ordu'yu en güzel şekilde temsil edeceğim."dedi.

Londra'da Türkiye ve Ordu'yu temsil etmekten dolayı büyük gurur duyacağını ifade eden Görme Engelliler B1 Futsal milli takımı oyuncusu Yavuz, "Başkanımız Sayın Nedim Türkmen, bugüne kadar hem maddi hem de manevi olarak destekler verdi. Bu destekler ile hep daha iyi olduk. Orduspor'u Londra Olimpiyatlarında temsil etmekten dolayı ben de büyük gurur duyuyorum."diye konuştu.

Orduspor Kulüp Başkanı Doç.Dr.Nedim Türkmen ise, "Londra'da düzenlenecek Engelliler Futbol ligine Orduspor'dan bir oyuncumuzun seçilmesi bizim açımızdan çok önemli. Londra'da düzenlenecek olan Paralimpik (Engelliler) oyunlarına Cumhuriyet tarihinde ilk kez Milli takımımız katılıyor. Milli Takımımız içinde ise Orduspor'dan bir oyuncunun bulunması ilimiz adına çok büyük bir gurur. Londra olimpiyatlarında oyuncumuz Vedat Yavuz'a başarılar diliyorum. Engelli sporcularımıza desteğimiz sürecek. Orduspor olarak Cumhuriyet tarihinde bir ilki gerçekleştirdiğimiz için Ordu adına çok mutluyum."dedi.

Tekerlekli Sandalye