Daha önce kesilen 2022 maaşı için tekrar başvurabilirmiyiz?

ati_baba

Üye
Üye
merhabalar şu an 7 yaşında olan kızımın 2011 yılında özürlü raporuna istinaden 2022 maaşı için başvuruda bulunduk fakat 2012 yılında bu maaş yenilenen raporu göndermediğimiz için kesilmişti 2012 yılının raporu ağır özürlü olduğundan dolayı evde bakım maaşı bağlandığı için tekrar 2022 maaşını almak istemedim ve o süreden beri sadece evde bakım maaşı alıyorduk bu yıl raporumuzun yenilenmesi ve ağır özürlü ibaresinin kaldırılmasından dolayı evde bakım maaşı alamıyoruz şimdi tekrar 2022 maaşı alabilirmiyim ve ne tür yol izlemem gerekir raporumuz %52 şu an saygılarımla bilgilerinize sunarım

gülümse_hayata

Üye
Üye
Eve giren gelir toplanıp evdeki kişi başına bölündüğü zaman 2015 yılı ilk 6 ayı için: 286 TL yi geçmeyen bir gelire sahipseniz 18 yaş altı engelli yakını maaşı için başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir mal varlığınız varsa oturulan ev hariç olmak kaydıyla arsa kira getirisi olan bir mülk gibi bunlarında rayiç bedelinin 240/1 gelire dahil edilir. Yapmanız gereken bulunduğunuz ildeki SYDV vakfına başvurmak diye düşünüyorum.

ati_baba

Üye
Üye
evde 5 kişiyiz 3 çocuk hanım ve ben sadece gelirim 1000 tl maaşım başkada bir gelirim yok 2011 de başvurduğum zaman valilikten başvuru yapmıştık ve çok koşturmaca olmuştu nüfusum izmir olduğu için ta izmire bile gidip ordaki kaymakamlık belediye tapu gibi kuruluşları dolanmak zorunda kalmıştım şimdi yine aynı işlemlerimi yapacağım yoksa eski kayıdım geçerli olurmu

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Eski kaydınızın bir geçerliliği yok. Tüm işlemler yeniden SYDV (sosyal yardımlaşma dayanışma vafkı) muracaat ederek yapacaksınız.

Tekerlekli Sandalye