Daktilograf sertifikası hakkında bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardım!

diss67

Üye
Üye
Arkadaşlar bugün halk eğitimden f klavye (on parmak hızlı yazma) sertifikamı aldım ve sertifika üzerinde birşey dikkatimi çekti alan olarak büro yönetimi ve sekreterlik meslek olarak f klevye on parmak yazılmış ve bende bunu birkantane memur arkadaşa gösterdim ömss de büro yönetimi ve sekreterlik bölümlerindede busertifika ile tercih yapabileceğimi söylediler bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum sağlıcakla kalın şimdiden...

derderbo

Üye
Üye
Diss67;önemli olan o sertvikaya sahip olman.sııkıntı yapmana gerek yok.gönlün rahat olsun tercihlrde dektilo isteyen kurumlara gönül rahatlığıyla tercihte bulun

diss67

Üye
Üye
Derderbo kardeşim daktilograf olarak evet tercih yapabiliyorum ama aynı zamanda ilk tercihlerimizde hatırlarsın meb onaylı büro yönetimi ve sekreterlik bölümleride çıktı karşımıza o bakımdan sertifikada alan olarak büro yönetimi ve ssekreterlik yazınca kafam karıştı daktilograf yanında aynı zamanda acaba büro yönetimi ve sekreterlik niteliklerindede tercih yapabilirmiyim diye düşünüyorum bu sertifika ile, netten çok araştırdım ama birşey bulamadım kardeşim...

derderbo

Üye
Üye
Aldığın servikal meb onaylı değişmi?

diss67

Üye
Üye
Aldığın servikal meb onaylı değişmi?

derderbo kardeşim sertifikayı resimde görebilirsin meb onaylı ve alan bölümüne dikkat edersen büro yönetimi yazıyor meb onaylı büro yönetimi ve sekreterlik nitelik kodu 6237 dir bu niteliğgi isteyen bi alanda tercih yapabilirmiyim benim öğrenmeye çalıştığım bu..

Ekli dosyalar

• sertifika.jpg
    sertifika.jpg
    37.2 KB · Görüntüleme: 134

İsen Buga

Üye
Üye
Derderbo kardeşim daktilograf olarak evet tercih yapabiliyorum ama aynı zamanda ilk tercihlerimizde hatırlarsın meb onaylı büro yönetimi ve sekreterlik bölümleride çıktı karşımıza o bakımdan sertifikada alan olarak büro yönetimi ve ssekreterlik yazınca kafam karıştı daktilograf yanında aynı zamanda acaba büro yönetimi ve sekreterlik niteliklerindede tercih yapabilirmiyim diye düşünüyorum bu sertifika ile, netten çok araştırdım ama birşey bulamadım kardeşim...

Yapabilirsin.

Önce mezun olduğun alana bakacaksınız:Lise mezunu olupda sizin gibi MEB onaylı belge sahibi(Daktilograf, büro yönetimi ve sekreterlik) alımları var ise o bölüm için tercih yapabilirsiniz.
Ancak Lise mezunu olup da Önlisans bölümlerinden Büro yönetimi veya sekreterlik meslek isteyen bölümler var ise maalesef bu bölümlere tercih yapamazsınız.

Fakat herhangi Önlisans bölümü mezunu ( Misal Açık öğretim sosyal bilimleri mezunu yada diğer bölümler olabilir) olupda düz memurluk (Önlisans tercih kılavuzunda olan) alanlarında alımlarda özellikle daktilograf belgesi istenilen bölümlerde tercih yapabilirsiniz. Ancak herhangi Önlisans bölümü mezun olupda Lise ve dengi okullar yada Lisans bölümlerden size uyan bölümler ile ilgili alımlarda tercih yapamazsınız. Yine de sadece Daktilograf belgesi istenilen bölümlerde alımlar olsa bile yapamazsınız.

Dolayısıyla elinizdeki belge ile en son mezun olduğunuz öğrenim konusunda tercih kılavuzunda belirtilen bölümlerden varsa MEB ONAYLI daktilograf büro yönetimi veya sekreterlik kısımlarına tercih yapabilirsiniz. Aksi durum belirtilmemiş ise sorun olmaz.

diss67

Üye
Üye
Çok teşekkür ederim isen buga ortaöğretim tercih klavuzunu inceledim orada şu yazıyor ; meb onaylı daktilograf bilg işletmeni büro yönetimi ve sekreterlek belgeleri olanlar bu alanlarda tercihte bulunabilirler yazmış ama ayrıntıya girmemiş resimde alan büro yönetimi yazdığına göre bana mantıklı geliyor bu alanda tercih yapmak ama bunu atandığım kurum kabul etmezse o zamanda işler çok fena karışabilir o yüzden bunu net şekilde araştırmam gerek kardeşim çünkü tercih yaptıktan sonra telafisi olmayabilir

İsen Buga

Üye
Üye
Fazla açıklama yapmamış ise ve sadece büro yönetimi yazmış ise; sizinki verdiğiniz MEB onaylı belgeler olur. Kabul etmezse o zaman dava yolu olur.
Açıklama detaylı olmalı sırf büro yönetimi yada daktilografi yazıp da olmaz gelemezsin diyemezler. Memurların dediği gibi sizin belge DETAYLI açıklama olmadığı sürece geçerli.

Bol sanş dilerim , umarım gönlünce yerleşirsiniz.

derderbo

Üye
Üye
Tercihler açıklandıktan sonra tercih yapacağın kurumu arayarak net bilgi edin en güvenilir bilgi bu.

diss67

Üye
Üye
Çok teşekkürler kardeşim umarım hepimiz yerleşip kurtuluruz

diss67

Üye
Üye
Derderbo kardeşim o şekildede denerim bilgi alırım çok teşekkür ederim

Tekerlekli Sandalye