Dar gelirliye 80 liralık elektrik faturası desteği

iLLeqaL

Üye
Üye
80 LİRALIK FATURAYI DEVLET ÖDEYECEK

Erdoğan, "Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın aylık 150 kw saate kadar elektrik tüketimlerini karşılıyoruz. 2,5 milyon hanenin aylık 80 liralık elektrik faturasını devlet ödeyecek" dedi.

Cimere gönderdiğim mesaja cevap niteliğinde olmuş. Sesimi duymuş gibiler

Başlattığım kampanyaya destek vermeye devam edin lütfen.

https://engelliler.gen.tr/f92/engellilere-yapilan-adaletsizlige-dur-diyoruz-33853/

5 Gün Önce Cimere Gönderdiğim Mesaj ve Bugün Erdoğan'ın Mesajı

bVb0MZ.png

Ekli dosyalar

• cimer.jpg
    cimer.jpg
    23.6 KB · Görüntüleme: 245

Edizabi34

Üye
Üye
Evde bakım maaşı alanlarda faydalanabiliyor mu ? Detaylı açıklar misiniz

iLLeqaL

Üye
Üye
Henüz detayları bilmiyoruz. Erdoğan'nın dediğine göre düzenli sosyal yardim alan herkes bundan yararlanacak. Bu da evde bakim maasi ve 2022 maasi alanlari da kapsadığı anlamına geliyor.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bu uygulama sosyal yardım alan herkesi kapsıyor. 2022 engelli maaşları, evde bakım maaşları sosyal yardım kapsamına girer. Dolayısıyla evet engellileri kapsıyor

mehata19

Üye
Üye
Bu uygulama sosyal yardım alan herkesi kapsıyor. 2022 engelli maaşları, evde bakım maaşları sosyal yardım kapsamına girer. Dolayısıyla evet engellileri kapsıyor

Bu durumda Halil bey bence henüz boşluklar var.Elektrik dağıtıcı firmalar özelleşti.Tedaş tamamı ile şuan özel durumda.Engelli bireyler öncelikle aboneri üzerine alması gerekecek sanırım.Rapormu isteyecekler yada Sosyal yardımlaşma veya Sosyal hizmetlerden yardım aldığına dair evrakmı isteyecekler bunların hepsi şuan muallakta.Cep telefonlarında 01.01.2019'dan sonra +%25 indirim denilmişti.Şuan bildiğim kadarıyla onda bi gelişme olmadı.Cep telefonlarımızı engelli indirimi için engelli kimliği yada rapor yeterliydi.Hoş diğer tarifeler bizim engelli tarifelerinden daha makul ya neyse :).Umarım elektrik işi daha net olur.

Mehmet.00

Üye
Üye
Bekar engellilerde olur mu aboneyi kendi adıma alsam olur mu

septik

Editör
Editör
Arkadaşlar konu yeni, henüz tam netleşmedi, fakat kesin gibi görülen kısmı, 2022 maaşı alan sydv na, evde bakım alanda shçk na sanırım elektirik faturası ile birlikte bir dilekçeyle başvuru yapması gerekecek gibi. Netleştikçe açıklamalar yaparız, ayrıca konu hakkındaki tecrübeleri olanlar bu sayfadan diğer arkadaşlarımızı bilgilendirirse seviniriz.

Geçtiğimiz sene içersinde evde bakım maaşlarıda sydv na devredilcek denilmişti o konuda hala netleşmedi, birleşme olursa tek bir dilekçe yeterli olacaktır.

Mehmet.00

Üye
Üye
Arkadaşlar konu yeni, henüz tam netleşmedi, fakat kesin gibi görülen kısmı, 2022 maaşı alan sydv na, evde bakım alanda shçk na sanırım elektirik faturası ile birlikte bir dilekçeyle başvuru yapması gerekecek gibi. Netleştikçe açıklamalar yaparız, ayrıca konu hakkındaki tecrübeleri olanlar bu sayfadan diğer arkadaşlarımızı bilgilendirirse seviniriz.

Geçtiğimiz sene içersinde evde bakım maaşlarıda sydv na devredilcek denilmişti o konuda hala netleşmedi, birleşme olursa tek bir dilekçe yeterli olacaktır.
Bekar engelli kisiyi kapsarmi

anatomie

Üye
Üye

merhabalar kıymetli septik abicim,

abi bugün bu sabah itibariyle bağlı olduğum ilçedeki Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı şubesine gidip görüştüm ve ama elektrik yardımı müracaatları ilçelerdeki Kaymakamlıklara müracaat ediliyormuş tüm değerli arkadaşlarımızın bilgisine..

yani aile sosyal politikalar bakanlığının şubelerinden değilde kaymakamlıktan müracaat ediliyormuş !!

en derin saygılarımla

anatomie

Üye
Üye
kaymakamlığada gittim bugün fakat şuan çok çok daha yeni olduğu için çalışmalar yeni başlamış yani vede resmi gazetede yayınlandıktan sonra yürürlüğe girecekmiş yani şimdilik daha üzerinde çalışmalar yapılıyomuş kaymakamlıklara gelen herhangi bir kanun yasası yada yazı şimdilik yokmuş !!

bilgilerinize

saygılar

septik

Editör
Editör
[MENTION=22609]Mehmet.00[/MENTION]

Evli bekar diye bir ayrım olacağını zannetmiyorum,

[MENTION=2352]anatomie[/MENTION]

Bilgi için teşekkür ederim.

''kaymakamlığada gittim bugün fakat şuan çok çok daha yeni olduğu için çalışmalar yeni başlamış yani vede resmi gazetede yayınlandıktan sonra yürürlüğe girecekmiş yani şimdilik daha üzerinde çalışmalar yapılıyomuş kaymakamlıklara gelen herhangi bir kanun yasası yada yazı şimdilik yokmuş !!

bilgilerinize

saygılar''

anatomie

Üye
Üye
[MENTION=22609]Mehmet.00[/MENTION]

Evli bekar diye bir ayrım olacağını zannetmiyorum,

[MENTION=2352]anatomie[/MENTION]

Bilgi için teşekkür ederim.

''kaymakamlığada gittim bugün fakat şuan çok çok daha yeni olduğu için çalışmalar yeni başlamış yani vede resmi gazetede yayınlandıktan sonra yürürlüğe girecekmiş yani şimdilik daha üzerinde çalışmalar yapılıyomuş kaymakamlıklara gelen herhangi bir kanun yasası yada yazı şimdilik yokmuş !!

bilgilerinize

saygılar''

kıymetli arkadaşlar herkese slmlar,

bugün takvim gazetesi web sayfasında yer alan bir internet haberine göre bu 80 tl lik destek maksimum üst limit olarak belirlenmiş vede 4 ve üzeri kişi sayısına sahip ailelere verilcek yardım miktarı maksimum 80 tl olarak belirlenmiş vede bu elektrik yardımları kademeli olarak verilcekmiş yardım haberinin linki:

https://www.takvim.com.tr/ekonomi/2019/01/10/elektrik-destek-paketinde-detaylar-belli-oldu

yavaş yavaş detaylar netleşmeye başlıyor bakalım hayırlısı olsun..

en derin saygılarımla

Tekerlekli Sandalye