Dedem, dayımın sigortasından faydalanırsa yaşlılık aylığı kesilir mi?

eser37

Üye
Üye
Selam arkadaslar benım dedem 70 yaşında ve 65 aylığı alıyor daha önceden yeşil kartıda vardı ama kısa bir sure sonra senin 3 cocuğun var deyip adamcağızın yesil kartını iptal etmişler.. Dedemin bazı sağlık sorunları var ve dayım dedemi kendi ssk sına gecırmek istıyor acaba dayım dedemi ssk sına gecırırse dedemin almış olduğu 65 aylığı kesilir mi?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Eğer dayınızın maddi durumu iyiyse babanıza nafaka vermekle yükümlü o yüzden nefaka ödeyebilecek durumdaysa ve nafaka öderse maaşı kesilir ama nakafa ödeyecek durumda degil ve sadece sosyal haklarından yararlanacak şekildeyse maaşı kesilmez. Bu konuda lütfen malmürülüğüne gitmesini söyleyin orası gerekli açıklamayı yapar orda gerekli cevabı alamazsa sgk il müdürlüğüne gitsin durumu izah etsin neticeden bizide bilgilendirin lütfen.

eser37

Üye
Üye
dayımlar kirada oturuyor hiç bir mal varlıkları yok dedem yanında duruyor zaten.. neticeyi bildiririm mehmet abi.

efe

Üye
Üye
bu konuda aslında tam net bir cevap almak zor memurlar 2022 den faydalanan kişilerin sağlık giderleri yeşil kartla karşılanır deyip işi kestirip atıyolar ama yönetmelikte başkasının sağlık güvencesinden faydalanamaz diye bir hüküm yok ben bu konuyu çok araştırdım net birşey bulamadım bu sorunun tam cevabını bulursanız mutlaka paylaşın lütfen!

Tekerlekli Sandalye