Deniz Feneri Derneği, binlerce engelliyi yalnız bırakmadı

gülümse_hayata

Üye
Üye
İhtiyaç sahiplerinin imdadına koşan Deniz Feneri Derneği, son yıllarda engelli vatandaşlar üzerine yoğunlaşmaya başladı. Türkiye'de 9 milyon engelli olduğunu hatırlatan dernek yetkilileri, özürlüleri desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

Engelliler için yaptıkları çalışmaları yazılı bir basın açıklamasıyla sıralayan yetkililer, Beyaz Ay Derneği'nin Sivas Şubesi ile ortak bir proje geliştirilerek ve görme engelliler tarafından kullanılabilecek çorap örme makineleri aldıklarını hatırlattı. Bu proje sayesinde görme engellilerin meslek sahibi olduğunu aktaran yetkililer, atölyede "Gören Eller" markasıyla çorap üretildiğini ifade etti.

Deniz Feneri Derneği yetkilileri, yapılan diğer yardımları şöyle sıraladı: "İstanbul Şakire Hanım Eğitim Uygulama Okulu'nun yoksul öğrencilerine 24 bin 000 öğün sıcak yemek ulaştırıldı. Diyarbakır 'da Bedensel Engelliler Spor Kulübü üyelerine, 6 adet özel engelli basketbol sandalyesi ve diz üstü bilgisayar verildi.

Bu güne kadar 575 engelliye temin edilen 575 akülü araçla onların yaşamlarını kolaylaştırdı. 2 bin engelli, hasta ve yaşlıya tekerlekli sandalye verdi. 159 ihtiyaç sahibine koltuk değneği dağıttı. Deniz Feneri, 16 bin 547 engelli ve ailesine çeşitli ayni ve nakdi yardımlar yaptı. 2009-2010 Yılında Rehabilitasyon merkezlerinde eğitim gören 1 bin 600 öğrenciye giyim ve eğitim yardımı yapıldı. İsrail savaşında yıkılan Lübnan Haroof Spastik Engelliler Okulu yeniden inşa edildi."

(CİHAN)

Tekerlekli Sandalye